העובדות הסוציאליות: "שירותי הרווחה בישראל קרסו"

העובדות הסוציאליות צועדות לירושלים ומצהירות: אם דרישותינו לא יענו - בעוד שבועיים אנחנו סוגרות את כלל השירותים החברתיים בישראל.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ט בסיון תש"פ

יו"ר איגוד העובדות הסוציאליות ענבל חרמוני החלה הבוקר (ראשון) בצעדת מחאה מתל אביב לירושלים במחאה על קריסת השירותים החברתיים.

הצעדה, המתקיימת במחאה על קריסת שירותי הרווחה בעקבות משבר הקורונה, תסתיים ביום חמישי במחאת ענק מול משרד האוצר והכנסת בירושלים.

יו"ר איגוד העו"סים, ענבל חרמוני, אמרה הבוקר "שירותי הרווחה בישראל קרסו. אי אפשר לאייש משרות של עובדות סוציאליות בכל השירותים החברתיים בגלל האלימות, העומס, השכר הנמוך והתנאים המבישים.
אנחנו לא יכולות להמשיך ככה, וזה מה שהצעדה הזאת באה לומר".

"אנחנו עושים כל מה שאפשר כדי לא להגיע בו אנחנו נועלים את דלתות השירותים החברתיים, כי השירותים החברתיים זקוקים לתקציבים עכשיו, לא עוד שלושה חודשים, לא עוד חצי שנה ולא עוד שנה... עכשיו", הוסיפה חרמוני.

לדבריה, "עכשיו אין עובדים שיגיעו לאייש את המשרות הקיימות, עכשיו יש עובדת אחת שמטפלת ב-500 קשישים, עכשיו עו"ס נוער מטפל ב-250 ילדים ונוער בסיכון. כל הדברים הנוראים והאיומים האלה קורים עכשיו. עכשיו הפניות בנושא אלימות במשפחה עלו ב-560%. לא אחר כך".

"לכן אנחנו דורשים את הזרמת המשאבים באופן מיידי. אם הדברים האלה לא יקרו ניאלץ תוך שבועיים מהיום להשבית את כל שירותי הרווחה. לא נוכל להמשיך ולהחזיק לבד את הקירות המתפוררים בשתי הידיים שלנו, נחנקנו", חתמה חרמוני.

לצעדה יצטרפו היום גם הפסיכולוגים בשירות הציבורי. בעצרת שיקיימו הצועדים תאמר ירדן מנדלסון, נציגת פורום ארגוני הפסיכולוגיה: "אנחנו לא יכולים לעצום עיניים ולשדר עסקים כרגיל, כאשר השירותים החברתיים והפסיכולוגים קורסים. העובדים הסוציאליים והפסיכולוגים עובדים ביחד ונאבק ביחד. זה מאבק חוצה מגזרים ודעות פוליטיות".