הרב עמיחי גורדין: מחטף מסוכן ובלתי אחראי

לא רק עתיד הארץ יקר לנו. גם עתיד הנוער שלנו צריך להיות יקר לנו. אסור להסכים ללגליזציה של קנאביס.

הרב עמיחי גורדין , כ"ט בסיון תש"פ

הרב עמיחי גורדין: מחטף מסוכן ובלתי אחראי-ערוץ 7
הרב עמיחי גורדין
צילום: באדיבות המצולם

בזמן שהשיח הציבורי גודש ורועש על תוכנית טראמפ  שיש הטוענים שמאיימת על אחיזתנו בארץ ויש הטוענים שמחזקת אותה, מתחוללת בארץ הפיכה שתשפיע על אופי החברה הישראלית ללא היכר.

אלא שבניגוד לתוכנית טראמפ שנבדקת ונבחנת בזכוכית מגדלת על ידי טובי המומחים, את התוכנית הזאת מובילים שני חברי כנסת צעירים וטירונים.

חברי הכנסת שרן השכל מהליכוד ורם שפע מכחול לבן, מעלים היום לוועדת השרים לענייני חקיקה תוכנית להכשיר את הקאנביס. המהלך שהם מובילים אינו רק לגליזציה לקאנביס אלא גם לגיטימציה לקאנביס. כתבתי בעבר רבות על הסכנות החמורות של תהליך זה על עתיד הנוער שלנו ועל עתיד המדינה שלנו.

העובדה שחוק זה עולה בצורה שקטה וחשאית ללא דיון משמעותי וללא התייעצות עם בכירי הפסיכיאטרים בארץ ועם פסיכולוגיים קלינים המתמחים בתחום, שמרביתם המכריע תמימי דעים על הנזק הבלתי הפיך שיגרום מהלך שכזה, הינו חמור מאוד.

נעשה כאן מחטף שעל תוצאותיו ההרסניות נשלם במחיר כבד מאוד בשנים הבאות, ומי שישלם את המחיר הכבד ביותר יהיה הנוער היקר שלנו.  

כל אחד שעתידו של הנוער בארץ זו יקר בעיניו חייב להשמיע את קולו הנחרץ בנושא זה. אסור לנו לשתוק. לא רק עתיד הארץ יקר לנו. גם עתיד הנוער שלנו צריך להיות יקר לנו. לא לגיטימציה של קאנביס. הנוער שלנו אינו הפקר.