שקד בשומרון. היום
שקד בשומרון. היוםצילום: דוברות

שרת המשפטים לשעבר ח"כ איילת שקד מימינה ערכה היום (ראשון) סיור בשומרון בליווי סגן ראש המועצה דוידי בן ציון.

השניים ביקרו בישיבת אלון מורה בראשותו של הרב אליקים לבנון ופגשו במקום את בני קצובר ששוחח עם ח"כ שקד על החלת הריבונות והביע דאגה מהתוכנית המסתמנת הן בפן הערכי והן בפן הביטחוני.

ח"כ שקד אמרה בסיור, "אנחנו נמצאים בנקודת זמן היסטורית. צריך לנצל זאת ולהחיל ריבונות בלי תנאים. בלי מדינה פלסטינית ובלי הקפאה. עם רצף התיישבותי ישראלי ולא פלסטיני. ראש הממשלה יקבל לזה גיבוי מאיתנו, אם יעשה את הדבר הנכון. תוכנית טראמפ כשלעצמה היא תוכנית להקמת מדינה פלסטינית, אותה אסור לקבל".

בני קצובר אמר במפגש עם ח"כ שקד, "אמא לא מוכרים, לא עושים עסקים על אדמות מולדת, טראמפ יכול לעשות עסקים, אנחנו לא. ארץ ישראל לא תחולק ולא משנה מה תהיה התמורה".

הרב אליקים לבנון אמר לח״כ שקד, "ריבונות כזו היא במחיר חיינו, לא בכל מחיר נקבל ריבונות, ערכית ופרקטית מדובר באסון. אנחנו כמנהיגי ההתיישבות לא נקבל שום ריבונות שכוללת מדינת טרור".

בהמשך ביקרה שקד ביישוב, נחלת יוסף שהוא חלק מההתיישבות הצעירה ביו״ש ושוחחה עם התושבים על החששות מתוכנית טראמפ.

ח"כ שקד ערכה ישיבה במועצה אזורית שומרון ונפגשה עם ראש המועצה יוסי דגן שקרא להחיל ריבונות אך מתנגד לתוכנית שתסכן את ביטחון הישובים. "אשכול, בן גוריון ובגין לא שאלו את האמריקאים. אסור לייצר מפת נסיגה של השמאל. אנחנו מצפים מראש הממשלה להחיל ריבונות מלאה".

סגן ראש המועצה בן ציון דוידי שליווה את הסיור הוסיף, "ריבונות זה דבר נהדר, אנחנו בעד אבל לא במחיר הקמת מדינת טרור ולא במחיר ויתור על אף פיסת קרקע מארץ ישראל. ארץ ישראל כולה לנו מקצה לקצה וזה הדבר המרכזי, עליו אפשר להוסיף קומות הסברה נוספות. ריבונות כפי שהיא מוצעת משמעותה גסיסה של הישובים המבודדים ולא נסכים לזה. אנחנו כאן כדי להשאר ולצמוח".