"עשינו הכל כדי לחזור לשחק כדורסל"

רגע לפני חזרת עונת הכדורסל הערב, יו"ר מנהלת ליגת העל בכדורסל שמואל פרנקל ברך על כך. "אות כבוד לענף ולממשלת ישראל"

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"ט בסיון תש"פ

חילי טרופר. גם שמח על חזרת הכדורסל
חילי טרופר. גם שמח על חזרת הכדורסל
צילום: מירי שמעונוביץ, לע"מ

/על שלושה חודשים לא דרכו שחקני, מאמני ושופטי ליגת העל בכדורסל על הפרקט, הערב (ראשון) זה סוף סוף קורה - עונת 2019/20 של ליגת ווינר סל חוזרת לפעול.

רגע לפני שיעלו על הפרקט 8 קבוצות בארבעה משחקים שיהיו הראשונים להתקיים בליגת העל הישראלית לאחר פרוץ נגיף הקורונה, שלח יו"ר מנהלת הליגה בכדורסל, שמואל פרנקל מכתב לראשי הקבוצות בו כתב כמה הוא שמח על ההחלטה לשוב ולשחק.

"מעולם לא חווה הספורט העולמי והישראלי משבר בעוצמה שכזו, שלא פסח על אף מדינה ואף ליגה. לרגע אחד לא ויתרנו על החתירה לחזור לשגרה ככל שרק ניתן והיום אנחנו משחקים כדורסל", כתב פרנקל.

פרנקל סיפר כי אמנם היציעים יהיו ריקים, לאור האיסור על התקהלות אוהדים במשחקי ואירועי ספורט, אך במקביל אמר כי הוא מקווה שבמשחקי הפלייאוף יורשו אלה כבר לפקוד את כיסאות האולמות השונים ברחבי הארץ כבתחילה - "זהו אחד האילוצים הכבדים שמוטלים עלינו במתווה שגיבשנו בעמל רב עם משרדי הבריאות והספורט, זאת על מנת לשמור על המתח והאיזון בין הרצון לשמור על בריאות הציבור לבין הצורך לחזור לשגרה".

פרנקל תיאר בהרחבה את הצעדים שנעשו בכדי לשוב לפעילות "בחודשים האחרונים היינו בדיאלוג רצוף עם הקבוצות ועם משרדי הממשלה, גיבשנו מתווה, החזרנו שחקנים מחו"ל והתעקשנו על הקלות לשחקנים שנדרשו לבידוד ככל שרק ניתן".

"כיו"ר מנהלת הליגה אני גאה מאוד בחזרתנו למגרשים. ישראל היא אחת מארבע מדינות בלבד שחוזרות לשחק כדורסל לצד גרמניה, ספרד וליגת ה-NBA. זהו אות של כבוד לענף כולו ולממשלת ישראל", כתב פרנקל.

במכתבו לראשי הקבוצות, דרש פרנקל כי יקפידו על האכיפה של המתווה מצד שחקניהם. "עשינו הכל כדי לאפשר את החזרת הליגה, התחייבנו על אכיפה מלאה ומוחלטת של בטיחות רפואית, חבישת מסיכה, שמירת מרחק וכניסה למגרשים של כמות מורשית בעלי התפקידים. אני מצפה מכל אחת ואחד מאיתנו, איש איש בתפקידו ובמעמדו, לעמוד בכל הכללים וההנחיות ולא לסכן את משחקי הליגה. המנהלת בראשותי לא תהסס לנקוט צעדים חריפים ולקנוס כל קבוצה או שחקן שיעשו דין לעצמם ויסכנו את הליגה".

גם שר התרבות והספורט החדש, ח"כ חילי טרופר הידוע כאוהד מחזיקת הגביע הפועל ירושלים, ברך על חזרת הכדורסל לפעילות כשכתב בחשבון האינסטגרם שלו: "הערב גם ליגת הכדורסל חוזרת! אמנם בלי קהל, אבל אחרי כל כך הרבה שנים באולמות, באהדה שיש בה שמחה ועצב, במבט מודאג על לוח התוצאות, בהבנה ש-24 שניות הם לפעמים נצח, בשקט שמאפשר לשמוע את המגע עם הפרקט או ברעש שמחריש אוזניים ודוחף את הקבוצה - ההתרגשות עדין ממלאת את הלב. כמה טוב שהכדורסל חוזר. בהצלחה לכולם", כתב טרופר.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il