הרב רפי פרץ למלונאים: נשקם את התיירות בירושלים

שר ירושלים ומורשת נועד עם ראשי התאחדות המלונות בירושלים. "אנחנו יוצאים למסע משותף של שיקום תיירות בירושלים לאחר משבר הקורונה"

ערוץ 7 , כ"ט בסיון תש"פ

הרב רפי פרץ למלונאים: נשקם את התיירות בירושלים-ערוץ 7
רפי פרץ עם ראשי התאחדות המלונות בירושלים
צילום: דוברות

שר ירושלים ומורשת הרב רפי פרץ נועד היום (א') עם ראשי התאחדות המלונות בירושלים.

הפגישה התקיימה על רקע משבר הקורונה אשר גרם לעצירה מוחלטת של התיירות, והשתתפו בה ישי ברנע - מנכ"ל מלון יהודה ויו"ר התאחדות המלונות בירושלים, אריה זומר - מנכ"ל התאחדות המלונות בירושלים, דיויד טוקר -מנכ"ל מלון רמדה בירושלים, ועו"ד עמיחי פילבר.

מנהלי בתי המלון פרסו בפני השר את הקשיים הרבים שעוברים על תחום המלונאות בירושלים על רקע המשבר הכלכלי בעקבות התפשטות הקורונה. הם הציגו לשר את הנתונים הקשים של עצירת התיירות בעיר, כ-80% מהתיירות הינה תיירות חוץ ורק כ-20% תיירות פנים. למעשה מאז הפורים אין תיירות בעיר ורוב בתי המלון סגורים.

בישיבה סוכם להמשיך בשיתוף הפעולה בין המשרד למלונאי ירושלים ולגבש חבילת סיוע דחופה לענף המלונאות שהוא יסוד ובסיס לכל ענף התיירות בעיר ירושלים.

השר פרץ אמר בסיום הפגישה, "יש כאן משבר עצום. ירושלים נפגעה בצורה אנושה, ירושלים שגשגה לפני הקורונה ועכשיו התיירות בעיר נפסקה כליל. הפגיעה בתיירות פוגעת בכל העיר, במלונות, ובמגוון עסקים הסובבים את התיירות כמו מסעדות, מוניות, מורי דרך, ועוד. לא אשאיר את ירושלים בצד הדרך. אנחנו יוצאים למסע משותף של שיקום תיירות בירושלים לאחר משבר הקורונה".

ישי ברנע, יו"ר התאחדות בתי המלון בעיר, אמר בסיום הפגישה "ירושלים על ראש שמחתנו ובטוחני כי התוצאות לא תאחרנה. אנו מברכים את השר על הנכונות והמאמץ לסייע לנו, שיתוף הפעולה יסייע רבות וירושלים תוכל לעמוד על רגליה מחדש ולחלוף מעל התקופה הקשה אליה נקלענו".