הודלפה הקלטת ראש השב"כ מדיון קבינט הקורונה

ראש השב''כ נדב ארגמן דיבר בישיבת הממשלה נגד השימוש בארגונו למאבק בקורונה. נתניהו לחץ: "המגיפה הזאת חוזרת, חוזרת".

ערוץ 7 , כ"ט בסיון תש"פ

נדב ארגמן
נדב ארגמן
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

בהקלטות שנחשפו הערב (ראשון) בחדשות 12 נשמע ראש השב"כ נדב ארגמן מתנגד בנחרצות לערב את הארגון באכיפה של הנחיות הקורונה, אך ראש הממשלה בנימין נתניהו לחץ לעשות זאת.

בהקלטות קבינט הקורונה נשמע ראש השב"כ אומר: "מה שאני מבקש ששב"כ לא נכנס כרגע לחקיקה ראשית. מה שצריך ברמת ההכשרה למקצוע ששב"כ יהיה מוכן לתת פתרון במידה ותהיה התפרצות ואין מענה, ולעבוד חזק אבל חזק למען הפרוייקטור שיודע לנהל את זה, בשביל שיהיה פתרון אזרחי למדינת ישראל לשנים הקרובות".

"תת אלוף מנהל את העניין הזה וזה בדיוק הפתרון - ולא שהשב"כ יעשה את זה", המשיך ארגמן. "זה אומר שצריך להיות מספיק שיודעים לעשות את זה - יודעים לבוא בדברים עם אותם חולים ולסגור מעגל מקצה לקצה תוך פרק זמן קצר. כשמדובר ב-200, 300, 400 חולים ניתן לעשות את זה, כשמדובר באלפים אי אפשר לעשות את זה כנראה בשיטה הזאת וצריך ללכת לטכנולוגי".

בסיכום דבריו הבהיר ארגמן: "במצב שיש תחלואה רחבה מאוד ולא יהיה פתרון אחר יהיה נכון להעביר אל השירות (שב"כ). אני מבקש מאוד מאוד מאוד לא להיכנס לחקיקה ראשית של שב"כ בשלב זה".

ארגמן מתנגד לחקיקה ראשית בנושא, אך משום שהיועמ"ש קבע כי אין להשתמש באמצעים המיוחדים של הארגון אלא על בסיס חקיקה ראשית, ארגמן בעצם מתנגד לאיכון הסלולרי עצמו.

ראש הממשלה לא הסכים עם ארגמן ואמר "הספינות באות אלינו אחת אחרי השנייה ואנחנו מסרבים להאמין, ואומרים לא יקרה כלום. האחריות שלנו היא לעצור את המגיפה הזאת. המגיפה הזאת חוזרת! חוזרת! עכשיו השאלה היא כמה אנחנו מוכנים לעשות בגלל הדבר הזה, שמהר מאוד יגיע אלינו".

נתניהו המשיך: "אין דבר כזה שיש נדבקים שהדבר הזה לא משפיע (על הכלכלה, ע"ס) לא קיים. אגדה אורבנית. יש פה בשולחן אנשים רציניים מאוד, אנשי מקצוע חושבים את זה. מטעים את הציבור. אם אנחנו נאפשר להכפלה הזאת לקרות תעשו את החשבון. זה לא ייקח הרבה זמן, תוך 30 יום, 40 יום, 60 יום, 80 יום, לא משנה ברגע שזה מתחיל לרוץ, זה רץ".