הרב אבי גיסר: "שותפות של ערבות הדדית שאין כמוה"

הרב אבי גיסר, חבר המועצה הציבורית של קרן יחד, מדבר על החשיבות בצירוף חברים חדשים. "זו קרן אור באפלה עבור משפחות שחוו אסון"

בשיתוף קרן יחד , ל' בסיון תש"פ

קרן יחד קוראת לציבור הרחב, להצטרף למשפחה גדולה של חסד וערבות הדדית עם - 24,000 בתי אב החברים בקרן.

מאז הקמתה זכתה הקרן להעניק יותר מ-50 מיליון ש"ח ל-395 יתומים. כל זאת באמצעות תרומה קטנה ממוצעת של 42 ש"ח בחודש.

הרב אבי גיסר, רב הישוב עפרה וחבר המועצה הציבורית של קרן 'יחד' מסביר את הייחודיות והחשיבות של הקרן אותה הוא מגדיר כ'קהילה'. "בקהילה יש בראש ובראשונה ערבות הדדית, סולידריות, דאגה ובעיקר היכרות. כי בדרך כלל, כשמתגייסים במקרי חירום או אסון, מתגייסים אל הלא נודע. כאן מדובר על משפחה אחת גדולה. אלפי אנשים חוברים למשפחה אחת על המהות של עשיית החסד".

לדבריו, הקרן היא חסד מהסוג הגבוה ביותר. "זו קרן אור באפלה עבור משפחה שנתקלת באופן פתאומי בבעיה ומצוקה וחווה אסון. משפחה כזו עסוקה במחשבה על העתיד ובוודאי על ילדים שנותרו בלי אבא ואמא. הדאגות הללו מקשות מאוד על היכולת להתנחם, במובן הראשוני של המילה. אחרי שעובר קצת זמן מן האסון ואנשים מתחילים להתבונן על העתיד, אילו משימות רובצות על כתפיהם והאדם אובד עצות והראש לא מסוגל לתכנן את הצעדים הבאים".

"כשאני יכול לומר למשפחה שיש משהו בחלל שנפער, נדבך לתמיכה ולשיקום לפחות עבור הילדים, יש בדבר הזה סיוע ענק וצדקה מהסוג המשובח ביותר. אתה מקים אדם מרגליו, שותף להכנסת כלה, שותף ל'הקים תקים עמו' ואף שותף לניחום אבלים. זה נותן למשפחה שנמצאת בצרה אמון בעולם וגם אמון באנשים", מוסיף הרב גיסר.

הוא גם עונה למי שתוהים האם נכון להצטרף לקרן משום חשש ל'עין הרע' ומשווה את הדבר לביטוח חיים. "אלו הכלים שיש בעולם הזה ואנחנו מחוייבים להיות אחראים. הרי אדם לא אומר 'הכל בידי שמיים ואני לא אעשה כלום'. אין דבר כזה וזו לא אמונה. האמונה מחייבת השתדלות ואחריות אנושית. שותפות בקרן 'יחד' זה מעשי אחראי ונבון של ערבות הדדית שאין כמוה".

להצטרפות ל'קרן יחד' - לחצו כאן