אחרי ליצמן, גם סגן השר מקלב מתפטר

אחרי שהשר ליצמן הודיע על כוונתו להתפטר לטובת הכנסת אליהו חסיד, גם סגן השר אורי מקלב יתפטר לטובת הבא אחריו ברשימה אליהו ברוכי

בן שאול , ל' בסיון תש"פ

אחרי ליצמן, גם סגן השר מקלב מתפטר-ערוץ 7
יעקב ליצמן
צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

החוק הנורבגי: אחרי שהשר יעקב ליצמן הודיע על כוונתו להתפטר לטובת הכנסתו לכנסת של אליהו חסיד, גם סגן שר התחבורה אורי מקלב יתפטר לטובת הבא אחריו ברשימה אליהו ברוכי.

הבוקר התייחס מקלב לאפשרויות העומדות בפניו במסגרת יישום החוק הנורווגי והודיע כי הוא מוכן לפרוש מהכנסת לטובת מועמד אחר מסיעת דגל התורה, שייכנס במקומו.

"היום אנו מגדילים את כוחה של דגל התורה. נוצרה הזדמנות שלא הייתה כמותה, ובמסגרת הסכם הקואליציוני פעלנו להרחבת החוק הנורווגי ולקבלת תפקיד בממשלה, כדי להגדיל את הנציגות בכנסת, שתפעל למען קודשי ישראל, מוסדות התורה והחינוך ולתועלת הציבור כולו", אמר.

כזכור, בשבוע שעבר, מיד עם כניסתו לתוקף של החוק הנורבגי, סגן שר החינוך מאיר פרוש הגיש ליו"ר הכנסת את התפטרותו מחברותו בכנסת ליו"ר הכנסת יריב לוין לטובת הכנסת ח"כ יצחק פינדרוס.

בעת ההתפטרות סיפר פרוש כי "לפני מספר שנים גם התפטרתי מתפקידי כחבר כנסת לטובת ח"כ הרב יעקב אשר, ואמרתי שניתן לומר על צעד כזה: "זה נהנה וזה לא חסר", אין שום סיבה שלא יהיה עוד נציג ציבור חרדי בכנסת שיוכל לשרת את הציבור.

בדבריו קרא לעמיתיו ביהדות התורה להתפטר לטובת נציגים נוספים ברשימה. "אני קורא לחבריי ביהדות התורה לממש את האפשרויות שבחוק הנורבגי ולהתפטר לטובת נציגים נוספים מהרשימה".