אותר תקציב לטיפול במוגנות נוער

העברה מידית של 15 מיליון ש"ח תמנע את פיטוריהם של מאות עובדים וביטול תכניות למאבק באלימות, סמים ואלכוהול ברשויות המקומיות.

ערוץ 7 , ל' בסיון תש"פ

אורלי לוי אבקסיס
אורלי לוי אבקסיס
צילום: קובי ריכטר/TPS

השרה אורלי לוי-אבקסיס ושר האוצר כ"ץ סיכמו על העברת התקציב הנדרש לצורך המשך קיומן של תכניות שונות למאבק באלימות, בסמים ובאלכוהול ברשויות המקומיות.

במהלך חודש יולי היו אמורים לסיים את תפקידם מאות רכזי מוגנות (המנטרים ומתערבים במקרי אלימות בבתי ספר, ובריכוזי נוער בחופשת הקיץ), מדריכי נוער, רכזי סיירות הורים ומנחים חינוכיים, המועסקים בכ-120 רשויות מקומיות ברחבי הארץ.

מצב זה היה פוגע בעשרות אלפי ילדים ובני נוער אשר בעלי תפקידים אלה עובדים עמם, דווקא בתקופה רגישה ומועדת לפורענות בזמן משבר הקורונה.

בפגישה דחופה שקיימה השרה לוי אבקסיס עם שר האוצר ישראל כ"ץ הם סיכמו כי התקציב הדרוש להמשך עבודת בעלי תפקידים אלה, בסך 15 מיליון ש"ח, יועבר באופן מיידי על מנת להאריך את חוזיהם, שמסתיימים בסוף החודש.

השרה לחיזוק וקידום קהילתי, אורלי לוי אבקסיס, מסרה, "התכניות השונות שמפעילה הרשות לביטחון קהילתי ברשויות המקומיות הן בעלות משמעות חברתית עצומה ומביאות להצלחות גדולות. רכזי המוגנות, מדריכי הנוער ושאר בעלי התפקידים הפועלים בבתי הספר, במרכזי הנוער ובמרחבים הציבוריים, עושים עבודת קודש. קשה להאמין שחשבו לקצץ בפעילות חשובה כל כך. אני שמחה שאני זו שעומדת בראש המשרד הזה, לא רק כדי למנוע פיטורין, הישג שאני גאה בו, אך תפקידנו להגדיל את הפעילות הזו ולפתח אותה עוד יותר".

"אני שמחה שיחד עם חברי שר האוצר ישראל כץ ובהתגייסות של החשב הכללי באוצר ואגף התקציבים, הצלחנו לפתור את המשבר הזה שהיה עלול להביא לפגיעה אנושה בפרויקטים חשובים אלו ובמאות העובדים הפזורים ברחבי הארץ, ובהמשך נדון יחד גם בהרחבת הפעילות. לא אאפשר פגיעה בילדים ובני נוער ולכן טיפול בנושא זה היה בראש סדר העדיפויות מיומי הראשון בתפקיד. נכנסתי לממשלה כדי לעבוד למען האוכלוסיות הללו, והנה פירות ראשונים לכך. אנשי בשורות אנו היום, ובעזרת השם גם בעתיד", הוסיפה.