"אללה אכבר" ברחובות שטוטגרט בגרמניה

משטרת שטוטגרט אישרה כי מאות מתפרעים שתקפו שוטרים ופרמדיקים ברחובות שטוטגרט במוצאי שבת היו מהגרים מוסלמים, עשרות מהם נעצרו.

ניסן צור - ערוץ 7 , ל' בסיון תש"פ

"אללה אכבר" ברחובות שטוטגרט בגרמניה-ערוץ 7
שטוטרגט. ארכיון
צילום: istock

מאות בני אדם התפרעו במוצאי שבת ברחובות העיר שטוטגרט, בירת מדינת באדן-וירטמברג שבגרמניה לאחר מעצרו של סוחר סמים.

כעת מאשרת משטרת שטוטגרט כי מדובר במהגרים מוסלמים שזרעו הרס רב ברחובות ותקפו שוטרים ופרמדיקים.

סגן מפקד משטרת שטוטגרט, תומאס ברגר, סיפר כי המהומות החלו לאחר מעצרו של נער גרמני בחשד לעבירות סמים. "200 עד 300 בני אדם החלו מיד לתקוף את השוטרים, וקהל המתפרעים גדל בהדרגה עד 500 בני אדם. המתפרעים תקפו שוטרים וזרקו בקבוקים על הפרמדיקים שהגיעו למקום. במהלך 30 שנות שרותי במשטרה מעולם לא ראיתי אלימות כזו ומעולם לא היו סצינות קשות כאלו בשטוטגרט", סיפר ברגר.

התקשורת הגרמנית שידרה תמונות מרחובות העיר בהן נראים רבים מהמתפרעים צועקים "אללה אכבר", וכינתה את המקום "שדה קרב" לאחר שחנויות נבזזו וחלונותיהם של מכוניות נופצו על ידי המתפרעים.

19 שוטרים נפגעו במהלך המהומות האלימות, כאשר המספר עדיין עלול לעלות מאחר ועל פי ההערכה לא כל השוטרים דיווחו במקום על פציעתם. במשטרת שטוטגרט מסרו כי 40 חנויות נבזזו, ועוד 12 מכוניות משטרה הותקפו בצורה קשה עד שחלקם יוצאו לחלוטין מהשירות המשטרתי לאחר שיצאו מכלל פעולה.

משטרת שטוטגרט הודיעה כי מתוך 24 המתפרעים שנעצרו במוצאי שבת, 12 היו בעלי אזרחות זרה ועוד 3 נוספים הם אזרחים גרמנים בעלי רקע של מהגרים ממדינות מוסלמיות.

האנס יורגן קירשטיין, בכיר במשטרת גרמניה, אמר כי "צעירים עם רקע של הגירה היו בחזית המהומות" ונקצלרית גרמניה גינתה את המהומות וכינתה אותן "מתועבות".

דוברה של מרקל, סטפן זייברט, אמר כי "מי שביצע את המעשים האלו פנה נגד העיר שלו עצמו, נגד האנשים איתם הם חיים, ונגד החוקים המגנים על כולנו".