שלט הגאווה שנתלה ללא אישור ברחוב אגרון בירושלים
שלט הגאווה שנתלה ללא אישור ברחוב אגרון בירושלים צילום: ללא

לרגל "חודש הגאווה", שלט הלהט"ב נתלה על ידי השגרירות האמריקאית בירושלים ללא קבלת אישור מהפיקוח העירוני.

פקחים מטעם עיריית ירושלים נשלחו לרחוב אגרון, שם נתלה השלט, על מנת להסירו לאחר שלא התקבל אישור מהעירייה לתליית השלט.

''אף אחד לא רשאי לעבור על החוק", אמר לערוץ 7 סגן ראש עיריית ירושלים אריה קינג. "בין אם אתה אדם פרטי ואנונימי ובין אם אתה אישיות בכירה".

"החוק צריך להיות שוויוני בפני כולם, ולהציב שלט כזה ללא אישור מעיריית ירושלים זאת עבירה על חוק העזר העירוני", הוסיף.

עוד אמר קינג, "כל גוף שינסה לטמא את קדושתה של ירושלים צריך לצאת נגדו. בין אם הוא גוף ישראלי, ובוודאי כשמדובר על אורח שבא לעיר".

קינג דרש מהעירייה להסיר את השלט שנתלה על ידי השגרירות האמריקאית. "אני מצפה שהעירייה תטפל בזריזות וביעילות, ותסיר את הטומאה מהמרחב הציבורי בירושלים".

מהעירייה נמסר בתגובה, "שלט שהוצב ללא היתר בשגרירות ארה"ב בירושלים, קופל בהסכמה, עד קבלת האישור. תהליך האישור מצריך פניה לעיריה, וככל שהשלט עומד בכללים, תוך זמן קצר מתקבל האישור. לצערנו איננו רשאים לחרוג מהנהלים אל מול כל גורם המבקש להציב שלט. ככל שיתבקש אישור, והשלט יעמוד בכללים, הוא ינתן ללא כל עיכוב".

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה: "שלט שהוצב ללא היתר בשגרירות ארה"ב בירושלים, קופל בהסכמה, עד קבלת האישור. תהליך האישור מצריך פניה לעירייה, וככל שהשלט עומד בכללים, תוך זמן קצר מתקבל האישור. לצערנו איננו רשאים לחרוג מהנהלים אל מול כל גורם המבקש להציב שלט. ככל שיתבקש אישור, והשלט יעמוד בכללים, הוא יינתן ללא כל עיכוב".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו