בכירים במפלגה הרפובליקנית:
ישראל יכולה להחליט לבד על הריבונות

109 מחוקקים רפובליקנים שלחו מכתב לראש הממשלה ובו הם קובעים כי החלת ריבונות היא החלטה ישראלית שאינה צריכה להיות תלויה באף גורם.

ניצן קידר - ערוץ 7 , א' בתמוז תש"פ

ישראל יכולה להחליט לבד על הריבונות-ערוץ 7
נתניהו עם חברי קונגרס
צילום: קובי גדעון, לע"מ

בכירים במפלגה הרפובליקנית פנו במכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו שבו חיזקו אותו לקראת החלת הריבונות ביהודה ושומרון ובבקעת הירדן.

מדובר בלא פחות מ-109 חברי קונגרס רפובליקנים שחתמו על המכתב כולל מנהיגם בבית הנבחרים, קווין מקארתי, שקובעים כי לישראל הזכות להחיל ריבונות.

"אנו כותבים כדי לאשר שוב את הברית הבלתי מעורערת בין ארצות הברית וישראל, להדגיש כי לישראל יש זכות לקבל החלטות ריבוניות בלתי תלויות בלחץ חיצוני ולהביע את תמיכתנו בך כאשר אתה מקבל החלטות כאלה בתפקידך כראש הממשלה הנבחר באופן הכי דמוקרטי", פתחו המחוקקים את מכתבם לנתניהו.

הם מציינים את דאגתם מאיומים על פעילות נגד ישראל מצד גופים בינלאומיים, כשהיא בסך הכל מקבלת החלטות הקשורות לגבולותיה. "זו טעות לאיים בפגיעה ביחסים עם ישראל, שהיא בת ברית אמיתית שלנו. אנו תומכים במעורבות של ממשל טראמפ בחזון השלום שהתבסס על ההנחה שאסור לעולם לכפות על ישראל לנקוט בצעד שיפגע בביטחונה. אנו מבטיחים שנעמוד כתף אל כתף עם ישראל ונתנגד לכל מאמץ להפעלת לחץ עליה".

"כידוע לכולם, הפלסטינים דחו את הצעותיה של ישראל לשלום פעם אחר פעם והתנערו ממאמצי ממשל טראמפ להביא שלום, מרגע כניסת הנשיא לתפקיד ועוד לפני שנחשף חזונו. הגישה החדשה של ממשל טראמפ מציעה אפשרות להצלחה במקום בו רבים נכשלו, רק שההנהגה הפלסטינית צריכה גם כן לבחור הדרך בשלום", כותבים המחוקקים.

את מכתבם הם מסיימים במילים, "תקוותנו היא שתכנית זו תביא שלום, ביטחון ושגשוג לאזור שכבר מזמן היה צריך לפתור את הסכסוך הזה. כידידים מסורים של המדינה היהודית, אנו מאשרים את מחויבותנו האיתנה ליחסים בין המדינות ולזכותה של ישראל לריבונות וגבולות הניתנים להגנה".

גורם בבית הלבן אמר לרויטרס שארה"ב עשויה לתת אור ירוק לישראל להחיל ריבונות, אך בשלבים, משום שהחלה מלאה של הריבונות 'תקבור את תכנית המאה'.