עימות בוועדת הכספים

הממשלה מבקשת להעניק לנתניהו הטבות כלכליות. מיקי זוהר: "רוצים להפוך את ראש הממשלה לנכה כלכלית".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , א' בתמוז תש"פ

ועדת הכספים של הכנסת דנה הבוקר (שלישי) בבקשת משרד ראש הממשלה לאשר החזר מס בסך של כחצי מיליון שקל מקופת המדינה עבור ראש הממשלה בנימין נתניהו.

נתניהו יקבל החזר על הוצאות מינואר 2009 ועד דצמבר 2017, בהיקף של מאות אלפי שקלים שאותם הוא נדרש לשלם כמס על ההוצאות שהמדינה משלמת על ביתו הפרטי בקיסריה.

ח"כ מיקי זוהר מהליכוד אמר בדיון כי "יש כאן נושא חשוב - המעמד של ראש ממשלה במדינת ישראל. אם מחפשים להפוך אותו לנכה כלכלית או נרדף, ואם הוא צריך כל היום לטרוח ולעסוק בענייני כלכלה. זה יכול להיות כל אחד. יש תמימות דעים שלא יעלה על הדעת שראש ממשלה ישלם חצי מיליון שקל. רוצים לפגוע בו אישית".

ח''כ מיקי לוי מ"יש עתיד'' תקף את היעדרות חברי הכנסת של ''כחול לבן'' מדיון הוועדה: "מי שנותנת את חותמת הכשרות למהלך המושחת הזה היא מפלגת כחול לבן שלנציגיה אין אפילו אומץ להגיע לדיון. מבקש להוציא צו הבאה לבני גנץ וחברי כחול לבן להגיע לוועדה. אם גנץ מסכים לוותר על הכל יש להוריד את מהמסמך את המילה "חליפי", אם הוא לא מסכים- הוא משקר".

מ"מ מנכ"ל משרד רה"מ רונן פרץ הסביר לח''כים כי ''ההחלטה למסות את ראש הממשלה היא הייתה החלטה פרסונלית, בנימין נתניהו באופן ספציפי, כמו שאמרתי היא לא הייתה על אף ראש ממשלה אחר והיא גם לא תהיה על שום ראש ממשלה אחר בגלל החוק שנכנס ב-2018. אני חושב שאין לזה הצדקה ולא היינו רוצים להיות פה, אין לנו כוונה כזו. אין הצדקה לחייב באופן אישי את ראש הממשלה''.

בליכוד אמרו כי אין מדובר בהטבה מיוחדת: "ראש הממשלה נתניהו לא דורש שום תנאים מיוחדים. ועדת הכספים תחייב את נתניהו במס בדיוק כמו ראשי ממשלה קודמים. היה כאן ניסיון שערורייתי ופרסונלי לחייב את נתניהו במס שלא חייבו בו אף ראש ממשלה אחר. לא יהיה חוק אחד לנתניהו וחוק אחר לראשי ממשלה קודמים".