בית הכנסת בקריית ההדרכה
בית הכנסת בקריית ההדרכהצילום: דובר צה"ל

בית הכנסת 'אור עולם' נחנך היום (ג') בקריית ההדרכה שבנגב באירוע חגיגי שכלל הכנסת ספר תורה.

בטקס נכחו הרב הצבאי הראשי תא"ל הרב אייל קרים, קצין הלוגיסטיקה הראשי תא"ל רונן כהן, ראש מנהל מעבר צה"ל דרומה תא"ל (במיל') איציק כהן, מפקד קריית ההדרכה אל"ם חיים רבן, מנהל FIDF בישראל תא"ל (במיל') אפי עידן ותורמת ספר התורה רחל כהן.

את חנוכת בית הכנסת ואת טקס הכנסת ספר התורה הובילו החזן הראשי לצה"ל סא"ל שי אברמסון ומקהלת הרבנות הצבאית בניצוחו של המאסטרו אופיר סובול.

בניית בית הכנסת התאפשרה בזכות תרומה בסך 3.2 מיליון דולר על ידי ארגון ידידי צה"ל בארה"ב ובפנמה (FIDF), סניף לוס אנג'לס.

בית הכנסת החדש הממוקם במרכז של קריית ההדרכה מכיל כ-350 מקומות ישיבה, לגברים ולנשים, וכולל גם חדר לימוד לשיעורי תורה וכיתת גיור. בית הכנסת החדש, יחד עם בית הכנסת הקיים בבסיס, ישמש את כלל חיילי ומפקדי קריית ההדרכה שיוכלו ללמוד, לקרוא ולהתפלל בו. זהו בית הכנסת הגדול ביותר בצה"ל עד כה.

בתום אירוע החניכה החגיגי נערך טקס הכנסת ספר תורה לבית הכנסת שתרמה משפחתו של אמנון כהן ז"ל שנפטר לפני כחודש בגיל 72. כהן שירת כאזרח עבוד צה"ל במשך 50 שנה. הטקס נערך בהתאם להנחיות חיל הרפואה ומשרד הבריאות.

צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל

מפקד קריית ההדרכה, אל"ם חיים רבן, אמר כי ״לאחר חודשים רבים של צפייה והכנות, אני גאה להיות שותף לפתיחת בית הכנסת בקריית ההדרכה- לשימוש חיילים ומפקדים כאחד, מכלל הבה״דים. בבית הכנסת שהוצב במרכז קריית ההדרכה יוכלו המשרתים לקרוא, להתפלל, ללמוד תורה ולהניח תפילין.

''קריית ההדרכה כבסיס ההכשרה הגדול בצה״ל מכיל מגוון רחב של חיילים שיוכלו למצוא בבית הכנסת את מקום מפגשם. גם בתקופת הקורונה, ממשיך הבסיס ברציפות התפקודית ובשמירה על בריאות משרתיו תוך שמירה על הנחיות חיל הרפואה ומשרד הבריאות. כמו כן, ישמרו בבית הכנסת מרחקים, המתפללים ישתמשו במסיכות ותוגבל הכניסה אליו בהתאם להנחיות", הוסיף רבן.

מנהל FIDF בישראל, תא"ל (במיל') אפי עידן, אמר "אנחנו נמצאים כאן היום כדי לשאת ברכה ולהוקיר תודה לחיילי צה"ל, כי בית הכנסת הזה הוקם בשביל חיילי צה"ל. בית הכנסת המרשים הזה בו אנו נמצאים, הוא אחד מהיפים שראיתי בצה"ל, אם לא היפה שבהם, והוא הוקם בזכות תרומה של ארגון ידידי צה"ל בארה"ב ובפנמה, FIDF. הארגון הזה נותן את אהבתו ללא תנאי לחיילי צה"ל מתוך הערכה והוקרה עמוקה, ומתוך תפיסה כי צבא ההגנה לישראל אינו שומר רק על מדינת ישראל, אלא שומר על כל עם ישראל באשר הוא".