מאוורר תקרה תעשייתי

במדינות חמות כמו ישראל, פתרונות קירור ואוורור הינם צורך בסיסי לחלל תעשייתי. אחד הפתרונות הוא שימוש במאוורר תקרה תעשייתי.

תוכן שיווקי , א' בתמוז תש"פ

מאוורר תקרה תעשייתי        -ערוץ 7
מאוורר תקרה תעשייתי
באדיבות א. אדירן הנדסה וסוכנויות בע”מ.

במדינות חמות כמו ישראל, פתרונות קירור ואוורור הינם צורך בסיסי. מבני תעשייה, מרכזים מסחריים, מרכזים לוגיסטיים, אולמות ספורט ועוד – בכל המקומות הללו חובה להתקין מכשור יעיל שיסייע לשמור על הטמפרטורה ואיכות האוויר הרצויה.

אחת הדרכים להשיג זאת היא על ידי שימוש במאוורר תקרה תעשייתי המאפשר ליצור אווירה ממוזגת ונעימה תוך הקפדה על פעולה שקטה וחסכונית במיוחד באנרגיה.

הייחודיות של מאוורר התקרה התעשייתי

מערכות קירור ואוורור של מבנים מצריכות תכנון מדויק וחכם. מאווררי תקרה תעשייתיים תוכננו באופן ייחודי המתאים לאוורור חללים גדולים, ומאפשר להם ליצור זרם אוויר נעים, שקט ומרענן. מאווררים אלו נקראים גם HVLS- High Volume Low Speed, ועיקר כוחם מצוי בקוטר המרשים שלהם – מעל ל-2 מטרים ועד 7.3 מ'.

להבי המאוורר נעים באיטיות ובשקט, תוך כדי יצירת עמודי אוויר גדולים המסוגלים לאוורר חללים גדולים במיוחד. דרך פעולתו של המאוורר מאפשרת להשיג תחושה מאווררת ונעימה במבנה, תוך הורדת הטמפרטורה והפחתת אחוזי הלחות. בשל גודלם, מאווררי HVLS מתאימים במיוחד לכיסוי שטחים רחבים, גם בחללים שאין אפשרות למזג אותם בדרך אחרת.

מתי נשתמש במאוורר תקרה תעשייתי?

מאוורר תקרה תעשייתי מיועד לתחומים רבים בתעשייה, וניתן למצוא אותו בענפים הבאים:

  • משקים חקלאיים: מחקרים רבים גילו כי כאשר בעלי החיים זוכים לתנאים מיטביים, גם התנובה שלהם עולה. לדוגמה, מאווררים תעשייתיים מאפשרים ליצור סביבה נעימה ברפתות, וכך ניתן להגדיל את תפוקת החלב.
  • מרכזים מסחריים: התכנון הארכיטקטוני של מרכזים מסחריים השתנה מאוד בשנים האחרונות, וקניונים רבים מתוכננים כמרחב פתוח ומקורה, אך לא סגור. כדי שהשהות בחלל זה תהיה נעימה, יש צורך להקפיד על טמפרטורות נוחות, ולשם כך נעזרים היום, בין היתר, במאווררי תקרה תעשייתיים.
  • אולמות גדולים: מערכות מיזוג אוויר עשויות לאבד את האפקטיביות שלהן באולמות גדולים. לכן, מאווררי תקרה תעשייתיים מועילים במיוחד בתחום אולמות הספורט והאירועים. במקרים רבים, בייחוד כאשר מדובר באזור מקורה שאינו סגור, מאוורר התקרה הוא האפשרות היחידה לאוורור השטח ולפיזור ריחות לא נעימים.
  • בתחום התעשייה והלוגיסטיקה: מאווררי תקרה הם פתרון אידאלי גם במפעלים ובמרכזים לוגיסטיים. עמודי האוויר מסייעים ליצור סביבת עבודה נעימה לעובדים ומסייעים להגן גם על הציוד מפני חום ולחות.
  • מוסכי רכב: מרבית מוסכי הרכב ממוקמים בחלל גדול יחסית שאינו סגור. העבודה במוסך מחייבת מאמץ פיזי מתמשך, שאליו מתלווה גם החום הנפלט מהציוד ומחלקי הרכב. מאווררי תקרה יסייעו לפזר את החום ויאפשרו ליצור תנאי עבודה נוחים יותר.

מלבד המקרים שתוארו לעיל, מאוורר תקרה עשוי להתאים בכל מצב שבו יש צורך לאוורר חלל גדול. כדי לבחור במאוורר המתאים, בדקו מהו ההספק הדרוש לכם והתייעצו עם חברה המתמחה בתחום. שימו דגש על הפעלה נוחה והקפידו לבחור במותג חזק ובספק שיעניק לכם שירות איכותי ואמין.