פסיכותרפיה בפוריות
פסיכותרפיה בפוריותמכון פוע"ה

טיפולי פוריות הם הליך רפואי מורכב מאד. כל מי שציפו והמתינו להריון ולילד יודעים.

מעבר להליך הרפואי שכולל אין ספור בדיקות, זריקות והתערבות הורמונלית שמערערת את הגוף, זוגות שעוברים טיפולים מתמודדים עם כאב נפשי גדול מאוד המשליך גם על הקשר הזוגי ומציב בפני הזוג אתגרים רבים.

הלחץ מהסביבה שלא תמיד מבינה את הרגישות, פחד מהעתיד הלא ידוע והצורך להיחשף כל כך במהלך הבדיקות והטיפולים.

נשים וזוגות רבים עוברים את התקופה הזו לבד. לרוב הם נמנעים מלשתף את המשפחה ואת החברים, כי לפעמים זה פשוט רגיש מדי. וכואב.

אופירה הכהן קרנר פסיכותרפיסטית מירושלים, בוגרת קורס "פסיכותרפיה בפוריות" של מכון פוע"ה , מספרת על נשים וזוגות שמגיעים אליה לטיפול, הידע והכלים הספציפיים שקבלה בקורס הם אלה שמאפשרים לה לתת טיפול מותאם. " קשה לתאר את תהומות הכאב והצער של מי שחווים קשיים בפוריות, הטיפולים הפסיכוסוציאלים נותנים כח לזוגות להתמודד עם הכאב ולנסות לקיים שגרת חיים תקינה בתוך מערבולות הרגשות. אין ספק כי הדבר מסייע גם בתחום הרפואי בגלל השפעת הנפש על הגוף. הסיפוק שלי אדיר, ממליצה לנשים להצטרף לתכנית".

מכון פוע"ה מכשיר מדי שנה מטפלות -פסיכותרפיסטיות לפוריות בשיתוף המרכז הרפואי הדסה.

זאת התכנית היחידה בארץ בתחום והיא חשובה מאין כמוה.

הרב מנחם בורשטין, ראש מכון פועה "הרגשנו את הצורך בנשות מקצוע בתחום הפוריות וראינו שאין שום פונקציה כזאת. בנינו את הקורס עם מיטב אנשי המקצוע כדי שהן תוכלנה להעניק לזוגות את הטוב ביותר ותהיינה אור בקצה המנהרה של הזוגות. כמובן אנו מפנים אליהן פניות מתאימות ונמצאים לרשותן גם לאחר הקורס להתייעצות"

המטפלות בקורס לומדות את ההיבטים הפסיכולוגיים היחודיים לחווים קשיים בתחום הפוריות וראשית הורות כולל דיכאון אחרי לידה, לידות שקטות ועוד, וכן את הצד הרפואי וההלכתי. התכנית כוללת גם שעות הדרכה בקבוצה.

הקורס מתאים לנשים בעלות תואר ראשון וניסיון בטיפול.

רוצות מידע נוסף? מוזמנות להשאיר לנו פרטים באתר, ונחזור אליכן >