קורונה בגרמניה: הסגר חוזר

שלטונות גרמניה החזירו את הסגר במדינה המאוכלסת ביותר לאחר התפרצות הקורונה בבית מטבחיים גדול. בצרפת: דיסנילנד יפתח ב-15 ביולי.

ניסן צור - ערוץ 7 , א' בתמוז תש"פ

קורונה בגרמניה: הסגר חוזר-ערוץ 7
גרמניה
צילום: רויטרס

לאחר שמעל 1500 עובדים באחד מבתי המטבחיים הגדולים באירופה לקו בנגיף הקורונה, גרמניה מחזירה את הסגר במדינה המאוכלסת ביותר שלה.

ארמין לאשט, מושל מדינת נורדריין-וסטפאליה, אמר כי "אנשים צריכים לקיים קשר רק עם אנשים בביתם או עם אדם אחד מבחוץ". הוא הוסיף כי בתי הקולנוע, מכוני הכושר והברים ייסגרו, למרות שמסעדות יכולות להמשיך לספק מזון לבתים.

"זוהי מידה מוגבלת של זהירות. אנו נסיר את הסגר בהקדם האפשרי, כשתהיה לנו וודאות לגבי הבטיחות בנוגע למצב הזיהום. זהו רק אמצעי למניעת ההתפשטות", אמר לאשט.

עד היום הודיעו שלטונות גרמניה על 192 אלף מקרי הידבקות בקורונה ועל 8969 מקרי מוות. ההידבקות ההמונית בבית המטבחיים הגדול הקפיצה את שעור ההידבקות בגרמניה מ-1.06 אחוזים ביום שישי האחרון עד ל-2.88 אחוזים ביום ראשון.

בצרפת, לעומת זאת, הודיעו הרשויות על הכוונה לפתוח את פארק השעשועים דיסנילנד ב-15 ביולי. הפתיחה של פארק השעשועים מגיעה במסגרת ההקלות במגבלות השונות עליהן הכריזה ממשלת צרפת.

הפעילות בדיסנילנד תתקיים בהתאם להוראות משרד הבריאות הצרפתי, כאשר צוות הפארק ומבקרים מגיל 11 יידרשו לחבוש מסיכות פנים. מספר כרטיסי הכניסה לפארק יהיה מוגבל מדי יום, וחלק ממתקני השעשועים בפארק יוותרו סגורים או עשויים להשתנות בהתאם לתנאי הבטיחות הבריאותיים במקום.

בבריטניה הודיעה הממשלה כי בתי קולנוע, מוזיאונים וגלריות יפתחו שוב החל מתאריך ה-4 ביולי. מקומות בילוי נוספים שנסגרו בחודש מרץ יוכלו להיפתח בהתאם להוראות משרד הבריאות הבריטי.

שר הבריאות מאט הנקוק אמר כי כי "הנגיף נמצא בנסיגה. אנגליה נמצאת בבירור על המסלול כדי להקל עוד יותר על מגבלות הנעילה, אולם המהלכים ישתנו שוב במידה ויתברר כי הם מובילים לעלייה מספר הנדבקים החדשים".

ביום שני הודיעו רשויות הבריאות הבריטיים על פחות מאלף נדבקים, המספר הנמוך ביותר מאז 23 במרץ, כאשר מספר מקרי המוות ביממה עמד על 15, הנמוך ביותר מאז 15 במרץ.