שואף להקים בית? המכתב הזה בשבילך

החלטתי להקים את המיזם החברתי 252 כדי לגרום לרווקים ורווקות להגיע כמה שיותר מהר לחופה ולהקמת משפחה.

צוריאל גביזון , א' בתמוז תש"פ

צוריאל גביזון
צוריאל גביזון
צילום: באדיבות המצולם

שלום, שמי צוריאל גביזון (33). נשוי + 2 בנים.

לפני 13 שנה, בסביבות גיל 22, נכנסתי גם אני לעולם ההיכרויות והשידוכים, ולמרות 'נתוני הפתיחה' הטובים שהיו לי, התקשיתי לפתח קשר רציני לקראת חתונה.

שנים שנפגשתי כמעט מדי שבוע, כל פעם עם בת אחרת, ולא הצלחתי למצוא את החצי השני שלי. חברים התחתנו מימין ומשמאל, גם כאלו שלא האמנתי שיתחתנו לפני.

רק לאחר 7 השנים הרעות, ו-252 בנות, סוף סוף זה קרה: פגשתי את אשתי.

אבל זה קרה רק אחרי שהבנתי שאני מחפש את הבעיה במקום הלא נכון. אחרי שנים פתאום הבנתי, שיכול להיות שהבעיה לא טמונה בכמות ההצעות, או בשדכניות. הבעיה היא אצלי. במה אני חושב שנכון לחפש, באיך שאני ניגש לפגישה, ובמה שרק אחרי שלמדתי מה עיקר ומה טפל, רק אחרי שהבנתי מה עושים עם הספקות, אחרי שקלטתי איך בונים החלטה נכונה – רק אז יכולתי לצעוד אל החופה.

התהליך שעברתי לא היה מקרי. אני מאמין שהקב"ה גילגל אותי בכל הדרך הארוכה הזאת, כדי שאת מה שאני למדתי אוכל להעביר הלאה, ולגרום שאחרים לא יצטרכו לעבור את הדרך המפרכת שאני עברתי, ולטעות בטעויות שאני עשיתי.

כי כולנו יודעים שכל העתיד שלנו בנוי על הקמת משפחה. זהו היעד המרכזי שלנו שיש לו השלכות לכל החיים: היכרות עם בן\בת זוג, הבאת ילדים, בניית בית.

הדבר המדהים הוא, שככל שזה נשמע דבר כל כך הכרחי ובסיסי – אף אחד לא מלמד אותנו איך עושים את זה. איך מקבלים את ההחלטה הנכונה, מה אמורים להרגיש, איך מתמודדים עם ספקות, ואחר כך – איך לחיות חיים מאושרים עם בן הזוג.

החלטתי להקים את המיזם החברתי 252 (כן, על שם מספר הבנות שנפגשתי איתן…) – כדי לגרום לרווקים ורווקות לקצר הליכים, לקלוט את הדברים הנכונים – ולגרום להם להגיע כמה שיותר מהר לחופה ולהקמת משפחה.

לצורך כך, יצרתי קשר עם מיטב המרצים והמומחים בתחומי הזוגיות והנישואין, ובניתי תוכנית היקפית שתוכל לעזור לכל אחד ואחת. גם ערוץ 7 החליט להיות שותף במיזם הזה, וגופים רבים נוספים שמבינים שזהו האתגר החשוב של דורנו.

המיזם הזה נועד אך ורק לכאלו שבאמת רוצים להתחתן. עכשיו. לא בעוד שנתיים או חמש שנים. על הידע שיינתן במיזם הזה אנשים משלמים אלפי שקלים. אבל אני החלטתי שהגיע הזמן שכל אחד יוכל לקבל את הכלים האלו, ולהנגיש אותו במחיר הכי נמוך שאפשר, כדי שכל אחד ואחת יוכלו להרשות לעצמם להיכנס.

צריך לזכור – אם לא תשקיעו בעצמכם ללמוד ולקבל כלים למציאת זוגיות, אתם עלולים להיפגש ולהיפגש במשך שנים, עד שתישחקו ותאבדו אמון בעצמכם ובאפשרות של הקמת משפחה.

לפעמים מתוך שיעור – לוקחים אפילו תובנה אחת, עיקרון אחד, כלי אחד – שיכול לגרום לכם לפריצת דרך ולהוביל אתכם לחופה. זו ההשתדלות הכי בסיסית שנדרש מכם לעשות.

מחר אנחנו מתחילים את השיעור הראשון, ומשבוע לשבוע נתקדם ונתמחה בכל הנושאים הכי חשובים לזוגיות: תקשורת מקרבת, קבלת החלטות, התקדמות עם הקשר, מציאת חן, סטיילינג ומראה חיצוני, מה חשוב ומה טפל, ועוד ועוד...

חשוב לנו לראותך אותך איתנו. כאן מצטרפים.

ניפגש!

צוריאל גביזון

נ.ב. אם ב"ה אתם נשואים כבר, אשמח שתעבירו למי שעדיין מחפש את המכתב הזה. ייתכן והוא ישנה לו את החיים.