ארה"ב: חייל תיכנן פיגוע ביחידה שלו

איתן מלצר, חייל אמריקאי בן 22, מואשם כי העביר מידע על היחידה שלו לארגון ניאו נאצי ולארגוני ג'יהאד, על מנת שיבצעו פיגוע.

ניסן צור - ערוץ 7 , א' בתמוז תש"פ

נשק M-16
נשק M-16
צילום: istock

חייל אמריקאי מואשם בעבירות טרור לאחר שניסה לתכנן מארב קטלני על יחידתו, תוך שליחת מידע סודי על היחידה לארגון ניאו נאצי וארגוני גי'האד.

טוראי איתן מלצר, 22, מואשם כי שלח פרטים רגישים על יחידתו ל"מסדר תשע הזוויות", ומשם קיווה כי המידע יעבור לארגוני ג'יהאד איסלאמיים בכוונה שיבצעו פיגוע נגד היחידה שלו. תוכניתו סוכלה בסוף החודש שעבר על ידי ה- FBI וצבא ארה"ב, והוא נעצר ב-10 ביוני.

טוראי מלצר, שהתגייס לצבא ארה"ב בדצמבר 2018, מואשם בקשירת קשר ובניסיון לרצוח אזרחים אמריקאים, קשירת קשר וניסיון לרצוח אנשי שירות צבאי אמריקאיים, מתן וניסיון להעניק תמיכה לארגוני טרור, וקשירת קשר לרצח ופיגוע במדינה זרה.

"מסדר תשע הזוויות" הוא ארגון פשיסטי בעל מאפיינים ניאו נאציים. הוא נוסד באנגליה לאחר מיזוג של מספר מקדשים ניאו-פגאניים בשנות ה-60. הארגון מתאר את עצמו ככת שטן ומאמרים של חבריו משותפים באופן נרחב בקהילות ניאו נאציות. חברי המספר קוראים להפלת "הסדר היהודי-נוצרי של המערב" ומעורבים בפעילות ניאו נאצית. הם גם הביעו הערצה לאדולף היטלר ולאוסמה בין לאדן.

אודרי שטראוס, התובעת הכללית של מחוז דרום ניו יורק, אמרה כי "איתן מלצר, טוראי בצבא ארה"ב, היה אויב מבפנים. הוא ניסה לארגן מארב רצחני נגד יחידתו שלו על ידי חשיפה שלא כדין של מיקומה, כוחה וחימושה בפני קבוצה ניאו-נאצית ואנרכיסטית. הוא מואשם כי תכנן לספק מידע שנועד לעבור בסופו של דבר למחבלים ג'יהאדיסטים".

וויליאם סוויני, סגן מנהל האפ.בי.איי, אמר כי "מלצר הצהיר על עצמו שהוא בוגד בארה"ב, ואנו מסכימים לכך. הוא הפנה עורף למדינתו וליחידתו הצבאית תוך שהוא מיישר קו עם חברי הקבוצה הניאו נאצית "מסדר תשע הזוויות". כיום הוא במעצר ועומד בפני מאסר עולם, כראוי לחומרת העבירות".