חניכי בני עקיבא עולים לביריה. ארכיון
חניכי בני עקיבא עולים לביריה. ארכיון צילום: בני עקיבא

כמעט ארבעה חודשים אחרי שנדחתה, תקיים תנועת בני עקיבא החל מהשבוע הבא את פעילות העלייה המסורתית לביריה.

העלייה תחל ביום חמישי בעוד כשבוע וחצי ותתקיים תוך הקפדה על הנחיות משרד הבריאות בקבוצות של עד 50 חניכים ואנשי צוות, ותוך שמירה על היגיינה ומסיכות במקומות המחויבים בכך.

בשלב ראשון יעלו רק חניכי שבט הרא"ה של מחוז צפון בתנועה, ולאחר בחינת הדברים יעלו גם חניכי המחוזות האחרים לביריה.

מסורת העלייה לביריה של שבטי הרא"ה מתקיימת בתנועת בני עקיבא שנים. בכל שנה סביב תאריך י"א באדר, היום בו הובילו חניכי התנועה בשנת 1946 את העלייה ההיסטורית ליישוב כחלק מהמאבק על ארץ ישראל טרם קום המדינה, עולים חניכי שבט הרא"ה ליישוב ביריה. השנה, כאמור, לא התקיים המסע בתאריך המדובר.

כעת יעלו חניכי התנועה לביריה וימשיכו במסורת ארוכת השנים. מדובר בפעילות הראשונה של מחלקת מפעלים בתנועה מאז ביטול כלל פעילות הטיולים והמחנות והיא צפויה להתבצע בזהירות ובאחריות.

מזכ"ל בני עקיבא יאיר שחל: "כבר לאחר תחילת שחרור המשק -החלו להגיע עוד ועוד פניות של חניכים שביקשו שנקיים את המסע לביריה ולא לוותר על מסורת חשובה של שנים ארוכות. מדריכים שהתאכזבו מהדחיה אף פרסמו עצומה לקיום העליה לביריה כשיתאפשר".

"לאחר מחשבה רבה ותכנון קפדני ולאחר אישורי הגורמים המקצועיים - החלטנו להתחיל בקיום פעילות ראשונה של מחלקת מפעלים בעידן הקורונה. אנו פועלים ע"פ הנחיות מחמירות כשהדברים ייבחנו לאורך כל הדרך. אנו קוראים לחניכי מחוז צפון שלא לחשוש ולהצטרף לפעילות שתיעשה באחריות ובזהירות", הוסיף.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו