"המתווה לסיוע לטבריה לא רלוונטי"

חברי הכנסת איילת שקד ואופיר סופר סיירו בטבריה ונפגשו עם מלונאים ובעלי עסקים, מהם למדו על הפער בין תכנית הסיוע שאושרה לצרכי העיר

חזקי ברוך - ערוץ 7 , א' בתמוז תש"פ

"המתווה לסיוע לטבריה לא רלוונטי"-ערוץ 7
איילת שקד ואופיר סופר בביקור בטבריה
צילום: דוברות

יו"ר סיעת ימינה, איילת שקד, וח"כ אופיר סופר סיירו היום (שלישי) בעיר טבריה יחד עם נציג ימינה בעיר, רפאל טרבלסי.

שקד וסופר נפגשו עם מלונאים, אנשי תיירות ובעלי עסקים בעיר טבריה ושמעו מהם על הקשיים הרבים עימם הם מתמודדים לאור משבר הקורונה ואף בחיי השגרה.

בין הטענות שהועלו על ידי בעלי העסקים המקומיים היו חוסר בהשקעה מצד המדינה בעיר טבריה כעיר תיירות וכספקית פרנסה לאלפי משפחות באזור.

לטענת העצמאים מהעיר יש להביא לפתרון של תמיכה מיידי בנוסף למתווה הארוך טווח שהחליטה עליו הממשלה השבוע. בנוסף, ציינו המלונאים כי רק 7 מתוך 44 מלונות בעיר פתוחים כרגע בגלל חוסר תפוסה באמצע השבוע.

יו"ר סיעת ימינה, ח"כ איילת שקד, ציינה "עד שהגעתי לפגוש אתכם הייתי בטוחה שענף המלונאות יסתדר בקיץ עם תיירות פנים והפגישה איתכם מביאה פרספקטיבה אחרת".

"אני מתחייבת לדבר עם שר האוצר, ישראל כץ ולבדוק האם יש מנגנון שמאפשר לכם לחזור לפעילות. המדינה צריכה לעודד תעסוקה ולכן יש לפעול ע״מ לאפשר חל״ת גמיש כדי להחיות ולהניע את ענף המלונאות, זה דבר הנכון והריאלי לעשות", הוסיפה.

ח"כ אופיר סופר ציין, "ברכתי את החלטת הממשלה על הסיוע ארוך הטווח לעיר טבריה, לאחר המפגש היום עם המלונאים ספק אם יישומו יהיה רלוונטי בזמן הקרוב. העיר טבריה שנשענת בעיקר על תיירות נכנסת לא תצא מהמשבר אם הממשלה לא תייצר עבורה מודל שיסייע למלונות לחזור לפעילות בזמן הקרוב".