נחנך בית הכנסת הגדול ביותר בצה"ל

בטקס השתתפו הרב הראשי לצה"ל תא"ל הרב איל קרים, מפקד קרית ההדרכה אל"מ חיים רבן, קצין לוגיסטיקה ראשי תא"ל רונן כהן ובכירים נוספים

ערוץ 7 , א' בתמוז תש"פ

נחנך בית הכנסת הגדול ביותר בצה"ל-ערוץ 7
חנוכת בית הכנסת
צילום: דף הפייסבוק של הרבנות הצבאית

בקרית ההדרכה (עיר הבהדי"ם) בנגב התקיים היום (שלישי) טקס חנוכת בית כנסת והכנסת ספר תורה בהשתתפות הרב הראשי לצה"ל תת אלוף הרב איל קרים, מפקד קרית ההדרכה אל"ם חיים רבן, קצין לוגיסטיקה ראשי תא"ל רונן כהן ובכירים נוספים.

הטקס התקיים במתכונת מצומצמת, עקב ההנחיות העדכניות להתמודדות עם נגיף הקורונה. בית הכנסת החדש נתרם על ידי ארגון ידידי צה"ל בארה"ב ובפנמה (FIDF) והוא מכיל כ-350 מקומות. בית הכנסת ישמש לתפילות ולימוד תורה לכל החיילים.

"ייעודה של קריית ההדרכה הוא להכשיר את חיילי צבא הגנה לישראל להיות מוכנים ליום פקודה וליום קרב כדי להגן על ארץ חמדת אבות המוקפת אויבים מכל עבר. היכולת לנצח במלחמה, אם זו חלילה תתרגש עלינו, תלויה בהכשרתם וביכולתם המבצעית והמקצועית של חיילי צה"ל בחוסנו המוסרי והערכי של הלוחמים ובקדושת המחנה - מחנה שבמרכזו נמצא בית הכנסת, ובכותל המזרח שלו נמצא ספר תורה", אמר הרב קרים.

לדבריו, "האירוע החגיגי והמרגש הזה כאן בקריית ההדרכה, מחבר את כל הכוחות יחדיו את הכוח הצבאי עם הכוח הרוחני, את ההכשרה המקצועית עם התשתית המוסרית, את בית הכנסת עם ספר התורה, את כלל חיילי צהל איש אל רעהו".