היערכות המשטרה לסגר בטבריה
היערכות המשטרה לסגר בטבריה צילום: דוברות המשטרה

בעקבות החלטת הממשלה, החל מהבוקר (רביעי) העיר אלעד ושכונות בטבריה מוגדרות "אזור מוגבל" עד לשעה 8:00 ביום רביעי הבא. ההגבלות חלות על כל השטח המוניציפלי של העיר אלעד ועל השכונות הבאות בטבריה: רמת טבריה ב', רמת טבריה ג', שכונת 200, שכונת טבריה עילית ושכונת בן גוריון.

הלימודים בטבריה ימשיכו להתקיים מלבד באזור הרחובות זלמן שז"ר, שפע חיים ודוד אלעזר. גם החנויות יישארו פתוחות. מהמשטרה נמסר כי תנועת הנכנסים והיוצאים מהשכונות תוגבל על מנת למנוע התפשטות הנגיף.

בתוך השכונות אסורה התקהלות של מעל 50 איש ויש לפעול בהתאם להנחיות לריחוק חברתי של משרד הבריאות ובכלל זה עטיית מסכה בשטחים ציבוריים.

על מנת לאכוף את הגבלות התנועה יוקמו 7 מחסומים בדרכי הגישה לשכונות, המחסומים יאוישו בשוטרי משטרת ישראל, שימנעו תנועה לא הכרחית.

בנוסף יפעלו שוטרי משטרת ישראל בכוחות מתגוברים בתוך תחומי השכונות על מנת לסייע לתושבים ולאכוף את ההנחיות במטרה להבטיח את בריאות התושבים ולמנוע את התפשטות הנגיף.

עוד הובהר כי על פי התקנות לשעת חירום (נגיף קורונה החדש/אזור מוגבל), התש"ף 2020 שנקבעו על ידי הממשלה רשאים לצאת מהשכונות למטרות הבאות: יציאת עובדים למקום עבודתם, יציאת תלמידים למבחני בגרות, קבלת טיפול רפואי, הליך משפטי שמחייב נכוחות מחוץ לאזור המוגבל, הלוויה של קרוב משפחה מדרגה ראשונה, העברה של קטין שהוריו חיים בנפרד, מי שאינו תושב קבע בשכונות יוכל לצאת (אך לא להיכנס חזרה).

ניתן לצאת למטרות אחרות לאחר קבלת אישור מרח"ל (רשות חירום לאומית) בטלפון 104.

רשאים להיכנס לשכונות למטרות הבאות: תושבי השכונות המתגוררים בהן בדרך קבע ובכלל זה עובדים החוזרים ממקום עבודתם ותלמידים החוזרים ממבחני בגרות; כניסה לצורך אספקת מוצרים ושירותים חיוניים לרבות שירותי חשמל, מים, תקשורת ופסולת; העברה של קטין שהוריו חיים בנפרד.

כמו כן בעלי תפקידים לצורך ביצוע עבודתם של כוחות ההצלה (כב"ה, מד"א, משטרת ישראל, צה"ל), צוותים רפואים ועובדי רפואה, עובדים סוציאלים, עובדי רווחה, עיתונאים נושאי תעודת לשכת העיתונות או איגוד העיתונאים. ניתן להיכנס למטרות אחרות לאחר קבלת אישור מרח"ל (רשות חרום לאומית) בטלפון 104.

"התושבים נדרשים להישמע לשוטרים ולהקפיד על קיום ההנחיות לריחוק חברתי, להימנע ממגע ולשמור מרחק זה מזה, יש להימנע מכל התקהלות ולהקפיד על עטיית מסכות במרחב הציבורי", נמסר.

לשוטרי משטרת ישראל הוקנו סמכויות מיוחדות לאכיפה בניהן: דרישת אזרח להזדהות ומסירת מסמכים, מתן קנסות, עיכוב אזרחים וכלי רכב, והפעלת כח סביר.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו