"ועל זה אמר סבא שלי ביידיש: יאללה יאללה”

נשיא המדינה ריבלין מיהר לגנות המתקפה כלפי העיתונאי אמנון אברמוביץ' וזכה לקיתונות של בוז על ידי אושיות תקשורת מהימין

בן שאול , ב' בתמוז תש"פ

"ועל זה אמר סבא שלי ביידיש: יאללה יאללה”-ערוץ 7
ראובן ריבלין
צילום: Flash90

אירוע ליל אמש שבו הפרשן הבכיר של חדשות 12 אמנון אברמוביץ’ הותקף מילולית על ידי מפגינים במחאת הימין במוזיאון תל אביב הוביל לגינוי חריף של נשיא המדינה ראובן ריבלין.

"אסור לנו לקבל בשיוויון נפש מראות שכאלה. אף עיתונאי לא צריך להידרש לאבטחה בעודו מבצע את תפקידו, תהיינה עמדותיו אשר תהיינה", אמר ריבלין.

גינוי הנשיא הוביל לקיתונות של בוז על ידי אושיות תקשורת מקרב הימין שלא אהבו בלשון המעטה את התייחסותו זו אל מול התעלמותו מהפגנת האלימות המילולית של ח"כ עופר שלח על עיתונאים חרדיים שפורסמה השבוע.

“הקשבתי לכל הסרטונים מהאירוע עם אברמוביץ לא שמעתי את המילה: ‘שרוף’. שמעתי ‘שקרן’, שמעתי ‘מסית’, שמעתי ‘לך מפה’. ‘שרוף’ לא שמעתי”, אמר איש התקשורת ינון מגל.

בדבריו התייחס לאירוע בערוץ הכנסת. “איך אמרתם על עופר שלח? הם דיברו מ’נהמת ליבם’. עכשיו רק חסר שאמנון יקליט באולפן שהוא מבין את אלה שצעקו עליו והכל סבבה”.

העיתונאי אראל סגל צייץ: “זכורים לי גינוייו התקיפים של הנשיא כאשר מפגינים מחוץ לבניין גל”צ קראו לעירית לינור ‘גבלס’ או כששרה בק חטפה קללות, גידופים בהפגנת שמאל. ושלח הרי התנצל”.

גם שמעון ריקלין הביע התייחסותו. “רואה שיש פה מי שמזועזע מכך שקיללו את אברמוביץ. חייב לומר שמי שהתחיל בקללות ולדבר בצורה גסה ומשפילה כלפי תומכי הליכוד – זה אברמוביץ וחבריו. הוא קילל אותם. הם קיללו אותו בחזרה. אגב, סתם למידע: כשאני מסתובב בתל אביב מקללים אותי ולפעמים על גבול האלימות. רק שתדעו”.

“דעה פופולרית וממש נכונה: מי ששתק כאשר עופר שלח הבריון השתלח בשני עיתונאים חרדים בצורה מגעילה. הוא בדיוק זה שעכשיו נורא מזועזע שליכודניקים קיללו את אברמוביץ. ועל זה אמר סבא שלי ביידיש: יאללה יאללה”.

ואילו העיתונאי שלמה פיוטרקובסקי כתב כי “האירוע הערב בהפגנה בהחלט לא היה סימפטי, וממש חבל שהוא התרחש. ועדיין משהו בזריזות שבה הנשיא ריבלין הוציא את ההודעה הזו מטריד. בחודש שעבר הוצתו בישראל בתי דין רבניים ומועצות דתיות, חיפשתי בחשבון הטוויטר של הנשיא איזו התייחסות, ולו הכללית ביותר. לא מצאתי”.