אחד ממשתתפי ההפגנה: אמנון אברמוביץ' לא הותקף, הוא ספג ביקורת קשה ומוצדקת

אחד המפגינים שסילקו את אמנון אברמוביץ' מהפגנת הימין: "זו מחאה לגיטימית כלפי מי שמסית נגד הימין ונגד נתניהו. הם שקרנים ומוטים".

שמעון כהן - ערוץ 7 , ב' בתמוז תש"פ

אמנון אברמוביץ' ועמית סגל לפני התקרית
אמנון אברמוביץ' ועמית סגל לפני התקרית
צילום: איתן אלחדז/TPS

האירוע בו סולק העיתונאי אמנון אברמוביץ' מהפגנת הימין זוכה לקיתונות של ביקורת בתקשורת הישראלית, ואולם משה מירון, אחד המפגינים שנכחו במקום, קובע כי מדובר במחאה לגיטימית לה היה ראוי אברמוביץ'.

את המתקפה התקשורתית על סילוקו של אברמוביץ' רואה מירון כחלק בלתי נפרד מהצביעות התקשורתית ומהעליהום הכללי על הימין. "זו עוד שכבה באמבוש הזה".

לדבריו יש להפנים ש"הפגנות הן אף פעם לא דבר נעים אבל לפעמים הפגנות זה דבר הכרחי. מה שגרם למחאה הזו זו ההסתה חסרת המעצורים כלפי הימין וכלפי נתניהו. זו הסתה שמתחילה אצלם ואנחנו רואים את השיא של ההסתה הזו כשאברמוביץ' ועיתונאים אחרים מסיתים ובהמשך זה עובר לשלבים חמורים יותר כמו כאשר בוקי נאה אומר לדקור את יאיר נתניהו, כשחיים שדמי משחרר איום מפורש, כשמפגיני שמאל משווים את נתניהו לנאצים ולהיטלר. כל הדברים האלה מתחילים בהסתה שמתחילה בבכירי התקשורת".

אירוע סילוקו של אברמוביץ', אומר מירון, החל כאשר "זיהו אותו כשהוא הגיע לשם, התמקם והתחיל לשדר. באו אליו מפגינים וצעקו עליו 'צבוע, שקרן לך מכאן' ואז התחילה המהומה והוא נאלץ לעזוב את המקום. לא הייתה אלימות, אף אחד לא היכה אותו ולא תקף אותו, אבל הייתה ביקורת קשה וחריפה שלדעתי היא גם מוצדקת".

ואולי נכון היה להטיח את הביקורת באופן מעודן יותר דווקא משום שכל תמונה כזו מקבלת תהודה רבה בתקשורת? אולי הימין צריך להתנהל באופן מעט שונה? מירון אינו מקבל את הגישה הזו: "אני חושב שזו הבעיה שלנו. עד היום עשינו את החישובים האלה ושילמנו על זה מחיר כבד".

''הגיע הזמן לא לפחד מהקרניים שהם מצמיחים לנו. הם תמיד יצמיחו לנו את הקרניים האלה. הגיע הזמן לומר להם את האמת בפרצוף, אתם שקרנים צבועים ומוטים. אין לי בעיה אם יש לעיתונאי עמדות פוליטיות, אבל בעבודה העיתונאית שלו שיהיה אובייקטיבי ואמיתי ולא מוטה".

"כולם זוכרים איך הוא (אברמוביץ') איתרג את אריק שרון ואמר זאת בשידור, כולם זוכרים איך כשיוסי וידר התחזה לאהוד ברק אברמוביץ' אמר לו שהוא יפרסם אותו ויקדם אותו ויכניס אותו לעניינים. זה רק מקצת העניינים. מול כל ההסתה והרדיפה שמתחילה בהם אין ברירה אלא להגיד להם 'צבועים שקרנים, אנחנו לא מפחדים מכם. צאו מכאן. אין לכם מה לחפש כאן. שיביאו כתבים אובייקטיבים שעושים את העבודה שלהם בצורה הוגנת, לא לטובת שום צד".

מירון מסכם וקובע: "זה הגיע לו. זו בסך הכול מחאה. תמיד הם יציגו אותנו באור שלילי אז לא צריך לפחד מהם".