פרגולה
פרגולה iStock

החיים בבית עם חצר או מרפסת מלווים בהנאות הפשוטות של הנוף והטבע: לשבת במרפסת ולשחק עם הילדים, לשתות תה מול השקיעה, לעשות פיקניק על הדשא ולגדל צמחייה באדניות או בשטח הגינה.

אבל כדי שחיי החוץ יהפכו לחוויה נוחה במיוחד, כולנו יודעים מה צריך - פרגולה איכותית. הפרגולה תוסיף צל לחצר ובכך תסייע לכם לצאת החוצה בכל שעה, תגן עליכם מפני הגשם והשמש, תוסיף איכות עיצובית מיוחדת לחצר ותשדרג את המראה הטבעי בעזרת צמחים מטפסים או סוכת גפנים שתצמח עליה.

כדי לבנות את הפרגולה האולטימטיבית, שתתאים לכם ולחצר שלכם בדיוק רב, יש צורך בשני דברים:

  • תיאום ציפיות מראש, תהליך בו תבחרו את ההיבטים החשובים לכם בפרגולה.
  • חברת בניית פרגולה מקצועית עם אנשי מקצוע מנוסים ואדיבים שילוו אתכם במשך כל התהליך.

מומחי פרגולה אקספרט ישמחו לעמוד לרשותכם ולסייע לכם בבנייה ובביצוע ההחלטות - יש לנו ניסיון של שנים בתחום, אהבה גדולה לפרגולות יפהפיות ואנשי מקצוע נפלאים.

אילו מרכיבים חשוב לקחת בחשבון בזמן בחירת הפרגולה?

כמה טיפים קטנים-גדולים שיעשו את ההבדל בין פרגולה נחמדה ושגרתית לפרגולה שכולם יאמרו עליה "וואו!". קחו דף ועט, תנו הצצה בחצר שלכם, ובואו נעשה סדר:

מיקום וזוויות:

הפרגולה יכולה להיבנות במרפסת שלכם, מנותקת מהקרקע, במרכז החצר כסוכה בפני עצמה, בפינה מבודדת או בחצר ליד חלון הסלון הגדול. אבל לפני שאתם מכריזים איפה היא תיבנה לפי הרצון בלבד, צאו החוצה ובדקו איפה נמצאת השמש ביחס אליכם, כדי שלא תבנו פרגולה שלמה אבל תגלו שבדיוק בשעות שתרצו לצאת החוצה השמש שוקעת בזווית מסנוורת.

סוגי גגות:

אם הסעיף הקודם הציב בפניכם אתגר, אל דאגה - ניתן לפתור גם את בעיית הסנוור בעזרת תכנון דפנות פרגולה מתאימות. תוכלו להתקין קירות אטומים, מוסטים או שקופים לפרגולה.

מבנה הגג גמיש גם הוא: ניתן להתקין גג קורות קלאסי, להתקין גג שייפתח וייסגר לפי מזג האוויר ואפילו להתקין גג בעל מערכת ניקוז גשמים. התייעצו עם מומחי פרגולה אקספרט להתאמה אישית של גג הפרגולה!

פרגולת עץ VS פרגולת אלומיניום?

פרגולות עץ עשויות לרוב מקורות עץ מעובד (אם כי ניתן להשקיע בעץ גושני, טבעי, שעובר תהליך שימור). הן נחשבות לפרגולות קלאסיות, זולות יחסית, טבעיות ויפות, אך דורשות תחזוק בתדירות גבוהה.

פרגולות אלומיניום אמנם יקרות יותר מפרגולות עץ, אך היתרון העיקרי שלהן טמון בכך שאין צורך לתחזק אותן לאחר ההתקנה למשך שנים רבות. בנוסף, מגוון יכולות העיצוב של פרגולות האלומיניום רחב יותר מאשר בפרגולות עץ והיא מאפשרת משחק עם צבעים מיוחדים וגג יעיל יותר.

מוזמנים ליצור קשר עם מומחי פרגולה אקספרט: נשמח לעזור לכם בכל שלב בתהליך, החל מבחירת חומר ומבנה הפרגולה, דרך עיצוב מותאם אישית עבורכם ועד התקנה מקצועית של הפרגולה בחצר שלכם.

נהיה בקשר!