ארבעה מאסרי עולם למחבל שרצח שני חיילים ותינוק

בית המשפט הצבאי בעופר גזר ארבעה מאסרי עולם מצטברים על המחבל שרצח את סמ"ר יובל מור יוסף, סמל יוסף כהן והתינוק עמיעד ישראל איש רן

ערוץ 7 , ב' בתמוז תש"פ

ארבעה מאסרי עולם למחבל שרצח שני חיילים ותינוק-ערוץ 7
זירת הפיגוע בצומת גבעת אסף
צילום: דוד מיכאל כהן/TPS

בית המשפט הצבאי בעופר גזר היום (חמישי) ארבעה מאסרי עולם על עיסאם ברגותי, המחבל שהיה מעורב בפיגוע הירי בצומת גבעת אסף, שבו נהרגו החיילים יובל מור יוסף ויוסף כהן, ובפיגוע בצומת עפרה, שבו נרצח התינוק עמיעד ישראל איש-רן ונפצעו הוריו, עמיחי ושירה.

השופטים במשפט, סא"ל צבי היילברון, סא"ל אתי אדר ורס"ן סבסטיאן אוסובסקי, אמרו כי "הנאשם פעל באופן מתוכנן וללא חמלה. זהו מקרה מובהק שבו על בית המשפט להטיל עונש מאסר עולם. סבורים אנו כי על הנאשם לרצות את העונש בגין כל מעשה של גרימת מוות בכוונה באופן מצטבר. מעשיו של הנאשם גדעו חייהם של שני צעירים והקורבן הצעיר ביותר".

"תם ולא נשלם. גם לאחר מתן גזר הדין משפחות הקורבנות תישארנה עם הכאב והשכול ויאלצו לחיות עם המחשבה על הפער בין מה שהיה צריך להיות למה שלא יהיה", כך ציינו.

עמיחי ושירה איש-רן
צילום: נריה בנבנישתי

בפיגוע, כאמור, נפלו סמל ראשון יובל מור יוסף מאשקלון וסמל יוסי כהן מבית שמש. השניים שירתו בגדוד נצח יהודה של הנח"ל החרדי, ונורו על ידי מחבל בעת שעסקו בפעילות ביטחון שוטף באזור יהודה. בפיגוע נפצע קשה חייל נוסף וצעירה.

ימים ספורים קודם לכן, ביצע ברגותי פיגוע ירי בצומת עפרה, יחד עם אחיו סאלח. השניים פתחו בירי לכיוון אנשים שעמדו בתחנה, שממנו נפצעה קשה שירה איש-רן שהייתה בהיריון מתקדם. בעלה עמיחי נפצע בינוני, וחמישה אזרחים נוספים נפצעו. התינוק יולד בניתוח חירום, ומת כעבור שלושה ימים. לאחר מותו הוענק לו השם עמיעד ישראל.

אחיו של עיסאם ברגותי, סאלח ברגותי, היה כאמור שותף אף הוא בביצוע הפיגוע בעפרה. הוא חוסל כמה ימים אחרי הפיגוע במהלך ניסיון מעצרו, לאחר שניסה להימלט תוך ניסיון לפגוע בכוחות, נורה ונהרג.

יובל מור יוסף ויוסף כהן הי"ד
צילום: דובר צה"ל

מוטי ואילנית מור יוסף הוריו של יוֹבֵל הי"ד החברים בפורום "בוחרים בחיים" של המשפחות השכולות המלווה על ידי תנועת "אם תרצו" מסרו כי: "היום ניתן גזר הדין למחבל הארור שרצח את בננו ואחינו היקר והאהוב יוֹבֵל מוריוסף ואת חברו יוסף כהן הי"ד".

"מבחינתנו אין כאן שום סגירת מעגל. יש לגזור עונש מוות ולתלות אותו בחוצות העיר למען יראו וייראו. זה הפתרון! בנוסף, לפני הוצאתו להורג להראות לו איך מכבש וטקרטור עולים על ביתו והורסים אותו ולהראות לו כיצד מעלים את בני משפחתו הארורים על אוטובוס ומעיפים אותם אל מעבר לגבול. כל עוד לא תהיה הרתעה כמו עכשיו, הטרור יימשך".

מור יוסף הדגישו כי: "מי מבטיח שהמחבל הארור ישב בכלא כל חייו ולא ינמק שם? עכשיו הוא יכנס לבית מלון ובבית מלון מותר להתלונן על האוכל...אח"כ ילמד ויוציא תואר. במדינת אחרת היה ניזרק לצינוק כל ימי חייו ולא רואה אור יום ולו לשנייה. אנחנו לא רוצים לחשוב שהוא ישב כאן בעירנו, לא רחוק מביתנו, בכלא לאסירים בטחוניים באשקלון. עונשו הוא סופו והוא אחד: מוות ביסורים".