ח"כ אייכלר: "סגר גם על הח"כים החרדיים"

מחריפה הביקורת החרדית נגד הסגר שהוטל על אלעד ושכונות בטבריה. השר ליצמן קרא לשקול מחדש את הסגר. גפני: נזק תדמיתי בל יתואר

בן שאול , ב' בתמוז תש"פ

ח"כ אייכלר: "סגר גם על הח"כים החרדיים"-ערוץ 7
חבר הכנסת ישראל אייכלר
צילום: הלל מאיר/TPS

חצי יממה לאחר שהוטל סגר על אלעד ושכונות חרדיות בטבריה הולכת ומחריפה הביקורת החרדית נגד ההחלטה.

שר הבינוי והשיכון יעקב ליצמן קרא לראש הממשלה נתניהו ולשר הבריאות אדלשטיין לשקול מחדש את ההחלטה להטיל סגר בשכונות חרדיות בטבריה ובאלעד.

לדבריו "אין לקבל החלטה להגבלות תנועה על בסיס אופי האוכלוסיה אלא על פי שיקולים מקצועיים בלבד".

ח"כ ישראל אייכלר קרא במליאת הכנסת להטיל סגר גם על חברי הכנסת החרדיים. "לא במקרה הוטלו סגרים רק על החרדים בטבריה ואלעד. אני קורא לראש הממשלה להתיר את הסגר. אם עושים סגר על החרדים - צריך לעשות סגר גם על חברי הכנסת החרדיים. שיעשו לנו כאן במליאה פינה מיוחדת לח"כים החרדיים.

‏יו"ר 'דגל התורה' ויו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני התייחס אף הוא בראיון לכאן ב' להגבלות. "הכי קל לסגור את החרדים. זה לא בסדר. הלוואי בכל המקומות בארץ היו שומרים כמו בשכונות החרדיות. המציאות הזו גורמת נזק בל יתואר, תהליך של ייצור סטיגמה על ציבור שתמיד אפשר לזהות אותו חיצונית".

ואילו יו"ר וועדת חוקה ח"כ יעקב אשר פנה לראש המל"ל מאיר בן שבת, בדרישה להקצות מלוניות לחולי קורונה חרדים, כדי שיוכלו להוציא אליהם את החולים ולשחרר את התושבים.

בשיחתו עם ראש המל"ל טען ח"כ אשר כי "כרגע אין מלונית פנויה לחולי קורונה חרדים, וכל עוד לא יוצאו החולים למלוניות לא נוכל לקטוע את שרשרת ההדבקה, הטלת סגר כשהחולים עדיין בעיר ואין להם לאן לצאת אין לה הצדקה ודומה שיצא שכרו בהפסדו, ולכן לפני הכל יש להקצות בהקדם מלוניות נוספות לחרדים, להוציא את החולים ולשחרר את התושבים".

עוד הוסיף ח"כ אשר כי "בעוד עשרה ימים יפקעו התקנות לשעת חירום שמכוחם מוסמכת וועדת השרים להכריז על 'אזור מוגבל' וועדת החוקה תידרש לדון ולהחליט אם לאשר הארכה נוספת של התקש"ח, לא נמהר לאשר זאת שוב לפני שייקבעו פרמטרים ותנאים ברורים להכרזת סגר על יישוב כלשהו, הוועדה תדרוש שהכרזת 'אזור מוגבל' תתבצע רק כאשר נעשו כל הצעדים הנדרשים האחרים ורק כצעד של אין ברירה".