איתמר אוחנה
איתמר אוחנה צילום: באדיבות המשפחה

לפני כשלוש שנים טבע איתמר אוחנה באסון בכינרת, בשבוע הבא תחנוך משפחתו כיתת לימוד לעילוי נשמתו במכינה הקדם צבאית "תמיר" שבה למד.

את כיתת הלימוד בונה אביו של איתמר כבר תקופה ארוכה בעשר אצבעותיו והיא תיחנך, כאמור, בשבוע הבא במכינה הקדם צבאית שבקצרין.

"איתמר למד במכינה הזאת, הוא עשה דרך מדהימה מאוד שם", אמר לערוץ 7 חננאל אוחנה, אחיו של איתמר.

"איתמר היה ילד שעבר כל הרבה בחיים שלו, הוא היה בנפילה מאוד מאוד גדולה ואז חזר למסגרת", הוסיף.

"הוא היה עם פרופיל מאוד נמוך ורצה להתקבל לעורב גולני, ואז הוא פגש את הרב יעיש שאמר לו 'תגיע למכינה ונעזור לך כמה שאפשר, ושם הוא הפך לילד אחר לגמרי. ביום הראשון של השבעה קיבלנו מכתב שהוא התקבל לעורב גולני", סיפר האח.

לדבריו, "כדי לסגור מעגל עם המכינה, וכדי להנציח את איתמר אבא שלי שאל את הרב יעיש מה אפשר לעשות, אז הוא אמר שצריכים כיתת לימוד ושמחפשים תרומה. אבא שלי הלך ובנה במו ידיו כיתה, עם פרגולה ותהיה שם פינת ישיבה וזאת סגירת המעגל של אבא עם מכינת תמיר".

בפוסט בחשבון הפייסבוק שלו כתב אוחנה שהוא יודע כמה טוב לאיתמר בזכות אביו. "אבא יקר שלי", כתב. "אני יודע טוב מאוד כמה אתה לא ישן בלילות כבר יותר מ-3 שנים, ותמיד חושב איפה להשפיע ומתי לתת יותר כדי שאיתמר ינוח בשקט. אין נחת יותר גדול ממך אבוש! איתמר זכה, אנחנו זוכים שאתה עמוד התווך שלנו. מאחל לך בריאות ושמחה".

הוא הוסיף, "אבא אל תדאג, אני יודע שטוב לאיתמר והרבה בזכותך. תרשה לעצמך להרפות קצת עכשיו ולשמוח מכל העשייה שלך לעילוי נשמתו".מ

בשנה וחצי האחרונות מופיע אוחנה לעילוי נשמת אחיו שם הוא מספר על הדרך שאיתמר עשה ועד היום בו טבע ומעבר. את אוחנה מייצג יהודה קלמן.

כיתת הלימוד לעילוי נשמת איתמר אוחנה
כיתת הלימוד לעילוי נשמת איתמר אוחנה צילום: באדיבות המשפחה