שר הבריאות אצל האדמו"ר מבעלז

אחרי שביקר במעון האדמו"ר מויז'ניץ, הגיע השר אדלשטיין למעונו של האדמו"ר מבעלז כדי להציג בפניו את חיוניות השמירה על כללי הזהירות

בן שאול , ג' בתמוז תש"פ

שר הבריאות אצל האדמו"ר מבעלז-ערוץ 7
שר הבריאות אצל האדמו"ר מבעלז
צילום: ללא קרדיט

ממשיך בסבב האדמו"רים החסידיים: אחרי שביקר במעונו של האדמו"ר מויז'ניץ ועל רקע העליה בשיעורי התחלואה בריכוזים החרדיים, הגיע בליל אמש שר הבריאות יולי אדלשטיין לביקור במעונו של האדמו"ר מבעלז בירושלים.

אל הביקור הגיע אדלשטיין כשהוא מלווה בחבר הכנסת ישראל אייכלר, נציג חסידות בעלז באגודת ישראל.

במהלך הביקור הציג השר את נתוני התחלואה העולים בריכוזים החרדיים ברחבי הארץ וחידד את חשיבות השמירה

הגיע בליל אמש שר הבריאות יולי (יואל) אדלשטיין למעונו של חבר נשיאות מועצת גדולי התורה האדמו"ר מויז'ניץ, בכדי לעדכן אותו על מצב התחלואה והתפשטות הנגיף ולבקש את סיועו בהשפעה על הציבור לשמירה והקפדה על ההנחיות.

יממה קודם לכן ביקר השר ביתו של האדמו"ר מויז'ניץ. האדמו"ר שאל על דבר נחיצות הסגר והביע חשש מפני ביטול תורה במוסדות החינוך. שר הבריאות השיב כי תלמודי התורה נכון לרגע זה פועלים כסדרם, ואם ההנחיות ישמרו ללא זלזול הרי שניתן יהיה גם להסיר את שאר המגבלות במהרה.

השר ציין כי מטרת הגעתו היא בכדי למנוע הגבלות בערים נוספות, והביע חשש מפני הגעה למצב זה.

שר הבריאות שהגיע מלווה ביו"ר הוועדה לפניות הציבור חה"כ יעקב טסלר הוסיף ואמר כי כיתת לימוד שיימצא בה חולה קורונה מאומת לא תסגר ליותר מיומיים במהלכם תתבצענה בדיקות מהירות לתלמידים.

האדמו"ר מויז'ניץ בירך את השר על פעילותו למען הציבור במאבק לעצירת הנגיף ואמר כי "מצווה וחובה להקפיד על כל הוראות משרד הבריאות, ובעיקר לחבוש מסכה, ומי שמזלזל בכך מסכן אחרים. אמרנו זאת מהרגע הראשון והתרענו שאין להקל ראש, ואין פשרות בכלל בשמירה על חיי אדם".