הקמפיין שמשווה את נתניהו לשרון

מפלגת האיחוד הלאומי בראשות ח״כ בצלאל סמוטריץ׳ יוצאת הבוקר (חמישי) בקמפיין חדש נגד קידום תוכנית המאה של נתניהו-טראמפ.

במסגרת הקמפיין, שעולה בסוף השבוע בשלל כלי תקשורת, תפורסם סדרת מודעות בהן יחשפו קווי הדימיון בין התקופה שקדמה לתוכנית ההתנתקות אותה הוביל אריאל שרון לבין ימים אלו בהן נתניהו מוביל את יישום תוכנית המאה המכשירה את התשתית למדינה פלשתינית.

באיחוד הלאומי אומרים כי גם ב 2005 היה מנהיג חזק, דומיננטי ופופולרי בליכוד שסחף מעל 40 מנדטים בסקרים והוביל בצורה כוחנית מהלך דרמטי לעתיד ישראל. גם ב 2005 הוביל את המהלך ראש ממשלה שנחשב יקיר ההתיישבות, וגם אז כונו המתיישבים שהתנגדו לתכנית "הזויים". אלא שאז גורשו 8000 מתיישבים מביתם והיום התכנית תכיר לראשונה בגבולות מדינת טרור פלשתינית ואף לעקירה חלילה של עשרות אלפי יהודים מתוך מובלעות שיישארו בשטחה.

במפלגה מזכירים כי גם ב 2005 לוותה התכנית ב"הישג חסר תקדים" של הכרה אמריקאית בגושים בעקבות עקירת גוש קטיף. הבטחה שנזרקה לפח האשפה של ההיסטוריה על ידי הנשיא אובמה וכך גם דינם של התנאים הפריכים שהוצבו לפלשתינים להקמת מדינה להתבטל אם יבחר ממשל דמוקרטי בארה״ב.

לדברי ח"כ סמוטריץ', "מדינת ישראל ניצבת בפני צומת דרכים קריטי שיעצב את דברי הימים של מדינת ישראל. מימין הזדמנות היסטורית להחלת ריבונות על חבלי המולדת ביהודה ושומרון, משמאל, המסלול הישן והארור של חלוקת הארץ והקמת מדינת טרור בליבה של הארץ. אדוני ראש הממשלה, אנחנו מפצירים בך, פנה ימינה, החל ריבונות כבר כבר מחר בבוקר ללא כל קשר או תלות בתכנית המאה ותירשם בדפי ההיסטוריה כמי שעשה את הצעד הצודק והמוסרי הזה והוריד את רעיון העוועווים של המדינה הערבית בארץ ישראל מהשולחן"

מנכ"ל האיחוד הלאומי יהודה ולד אמר: "אנחנו רוצים ריבונות אמיתית. אנחנו דורשים שהריבונות תוחל בלי שום התניה והכרה בגבולות עתידיים של מדינה פלסטינית. בלי להסכים למו״מ על בסיס הגבולות שדורש טראמפ".

ולד קרא לחברי הכנסת מהליכוד להפסיק ללכת בעיניים עצומות אחרי ראש הממשלה: "ב- 2005 היו מי שהבינו בליכוד את הסכנה ולא היססו להתייצב נגד. אז קראו להם "מורדים" אבל היום לכולם ברור שהם אלה שמצאו את עצמם בצד הנכון של ההיסטוריה. איפה כל הליכודניקים כעת שיעמדו באומץ נגד התוכנית המסוכנת במתכונתה הנוכחית".

אחת ממודעות הקמפיין
אחת ממודעות הקמפיין צילום: דוברות