עודד קטש עם שחקני נבחרת ישראל
עודד קטש עם שחקני נבחרת ישראל צילום: FIBA

לא מעט מקרים מוזרים ומפתיעים זימנה התקופה האחרונה בה נגיף הקורונה התפשט והביא לעצירת העולם כולו. עם זאת, תביעה שהגיש מאמן נבחרת ישראל בכדורסל, עודד קטש, נגד המעסיק שלו - איגוד הכדורסל, זה דבר שעוד לא ראינו.

שלשום הגיש קטש תביעה נגד איגוד הכדורסל על סך של 287 אלף שקלים בגין הוצאתו לחל"ת החל מאמצע חודש מרץ ועד לסוף חודש מאי.

על פי התביעה ולטענתו של קטש, במהלך חודש מרץ החליטו באיגוד הכדורסל להוציא אותו כמו שאר המאמנים בנבחרות ישראל לחופשה ללא תשלום. קטש לא ידע על ההוצאה לחל"ת שכן ההודעה נשלחה אליו לכתובת דואר אלקטרוני לא פעילה.

רק כשמשכורת חודש מרץ לא נכנסה במלואה, גילה מאמן הנבחרת הבוגרת של ישראל בכדורסל כי הוצא לחל"ת. בכתב התביעה צויין כי בניגוד לאיגוד הכדורסל, בהפועל ירושלים שגם שם קטש משמש בתפקיד המאמן, הוצא זה לחל"ת בהסכמה ולאחר שנעשה איתו.

לדברי קטש ועורכי דינו, אין הצדקה להוצאתו לחל"ת, שכן על פי החוזה קטש מקבל שכר גם כשאין פעילות, דבר שלא צפוי לקרות עד חודש נובמבר, ומשכך אמור היה לקבל את אותו השכר שקיבל בתקופה המקבילה בשנת 2019.

"הפגיעה במאמן הבכיר ביותר היא פגיעה במעמד המאמן באשר הוא", נכתב בתביעה, "התובע מחויב לעמוד על זכויותיו לא רק עבור עצמו, אלא עבוד כלל מאמני האיגוד, אשר זכו ליחס דומה וכוחני מצד האיגוד וטרם שבו לעבודה מהחל"ת הפגום, משום שהם חוששים למקום עבודתם ומשום שידם אינה משגת קבלת יעוץ משפטי".

באיגוד הכדורסל תקפו בחומרה את מאמן הנבחרת ואמרו כי "איגוד הכדורסל הוציא לחל"ת, כפי שעשה המשק הישראלי כולו בזמן משבר הקורונה, 530 עובדים בהם שופטים, מאמנים ועובדים באקדמיה של האיגוד וכך גם את עודד קטש, שאין הבדל בינו לבין עובדים האחרים שצוינו פה.

לדברי איגוד הכדורסל, "ההליך נעשה באופן חוקי. צר לנו שעודד קטש, שקיבל מהאיגוד את המינוי היקרותי ביותר בכדורסל הישראלי ולתנאים הטובים ביותר של מאמן לאומי מאז ומעולם, בחר ללכת להליך משפטי ולתת לו פומבי וזאת בזמן שהתקיימו פגישות בין הצדדים במטרה להגיע להבנות".

כעת לא מן הנמנע שקטש יסיים את תפקידו כמאמן הנבחרת, כשמי שעשוי לרשת את מקומו הוא גיא גודס, מאמן מכבי ראשון לציון שמונה רק לאחרונה למאמן נבחרת העתודה של ישראל.

whatsapp
הצטרפו לקבוצת הוואטצאפ של ערוץ 7