ראובן ריבלין
ראובן ריבליןצילום: מארק ניימן, לע"מ

טקס האזכרה הממלכתי לחללי מבצע צוק איתן נערך היום (חמישי) בהיכל הזיכרון בהר הרצל.

משפחתו של הדר גולדין הי"ד המוחזק בעזה קיימה טקס אזכרה אלטרנטיבי מחוץ לבית העלמין הצבאי בהר הרצל. המשפחה ביקשה להזכיר לראש הממשלה נתניהו ולשר הביטחון בני גנץ כי ''מבצע צוק איתן לא נגמר עד שישיבו את אורון והדר״.

נשיא המדינה ראובן ריבלין שנאם בטקס הממלכתי, אמר כי ''בצוק איתן נלחמנו על השפיות, על חיי היומיום. מחילות נחפרו תחת גני ילדים, ספריות וחדרי אוכל וכל מנהרה שהושמדה, וכל מאגר טילים שהופצץ, כולם היו תרחישי אימה שנמנעו תוך קרבות קשים, בגבורה ובמחיר כבד שנגבה מאתנו באין ברירה.

''וגם כעת, חמאס ממשיך לפעול על מנת לפגוע בשגרת החיים ובחוסן שלנו חמאס מוסיף לאיים על שלומם של תושבי עוטף עזה, חמאס ממשיך להחזיק בגופותיהם של לוחמי צה"ל סגן הדר גולדין וסמל ראשון אורון שאול זכרם לברכה, ובאברה מנגיסטו והישאם א-סייד שבויים, חסרי ישע''.

ריבלין הבטיח: ''כל עוד בנינו האהובים מוחזקים שם, לא ננוח, עד שישובו לגבולם ולכן, משפחות אהובות, שנאלצתן להיפרד מהיקר מכל עבור שלום כולנו. עבור שלום הארץ הזאת. מה נאמר לכן? כל שיש בכוחנו לעשות הוא לעמוד לצידכם, באהבה ובכאב, ולהבטיח אנחנו איתכם ואנחנו לא שוכחים''.

ראש הממשלה בנימין נתניהו שנאם בטקס האזכרה הממלכתי לחללי "צוק איתן", העביר מסר מאיים לארגוני הטרור: "מי שינסה לאתגר אותנו בפעולות אלימות, יספוג מכה מוחצת ביותר".

ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון בני גנץ נאם בטקס והבטיח לפעול להשבת הישראלים המוחזקים ברצועת עזה. "המערכה הזו לא הסתיימה ולא תסתיים, עד שנשיב את בנינו שנותרו בעזה", אמר גנץ.

לדבריו, "טובים הם פצעי האחדות מצלקות הפלגנות והשיסוי. ראוי לעם הזה כי גם ההנהגה שלו תמצא את הדרך לאחדות אמיתית".

עוד אמר גנץ כי "למדינת ישראל אין אינטרסים ברצועת עזה - אם בצד השני יבינו זאת, תהיה שם צמיחה כלכלית".