אריה אלדד:
השמאלנים אפילו לא מרגישים כמה הם צבועים

אריה אלדד תקף את מאמר 'הארץ' שביקר את השר להשכלה גבוהה זאב אלקין: "הגילדה השמאלנית של האקדמיה הייתה רגילה שהיא מחלקת את העוגה"

103FM , ג' בתמוז תש"פ

אריה אלדד
אריה אלדד
צילום: שלומי יוסף

פרופ' אריה אלדד תקף היום (חמישי) בתוכניתו ב-103FM את מאמר המערכת ב'הארץ' נגד השר להשכלה גבוהה ומשאבי מים, זאב אלקין.

אלדד הזכיר את היכורתו עם אלקין מהכנסת ואמר, "אלקין התמנה לאחרונה לשר להשכלה גבוהה ואז נפל פחד על השמאל הקיצוני. אלקין עוד לא הספיק להקים את המשרד החדש וכבר יצא נגדו עיתון 'הארץ' במאמר מערכת: 'אלקין מסוכן לאקדמיה'. למה? כי הוא העז לבקר עם כניסתו לתפקיד באוניברסיטת אריאל ולהבטיח כי גם נציג שלהם יכהן בות"ת שמחזיקה ומחלקת את תקציבי האוניברסיטאות".

לדבריו, "הגילדה השמאלנית של האקדמיה הייתה רגילה כל השנים שהיא מחלקת את העוגה בין חבריה. לא זה היה תלוי בהם, אריאל בכלל לא הייתה אוניברסיטה ולא היה קם שם בית ספר לרפואה. הם נחלמו בחירוף נפש נגד כל הדברים האלה. 'הארץ' מאשים את אלקין בפוליטיזציה של חלוקת הכספים באקדמיה".

אלדד הציג בציניות את עמדת מתנגדי אלקין, "כשהכסף הולך למחלקות אנטי ציוניות שקוראות לחרם על ישראל, זה חופש אקדמי כשחלק מהכסף ילך חלילה לאוניברסיטה באריאל זו פוליטיזציה. הם אפילו לא מרגישים השמאלנים האלה, כמה הם צבועים. הם בטוחים שהם קורבנות של רדיפה פוליטית. הגיעה העת שהאמת תצא לאור, גם מתוך האקדמיה הישראלית".