מסיימים את לימוד הרמב"ם בישיבת בנ"ע נתניהצבי רוזנצוייג, רכז חברתי ישיבת בנ"ע נתניה

סבב לימוד הרמב"ם היומי, הנמשך כשלוש שנים, מסתיים בעוד כשבועיים. תלמידים בחינוך הממלכתי דתי ציינו זאת במקביל לחגיגות סיום הלימודים.

תלמידי ישיבת נעם ירושלים ציינו את סיום הלימוד במקביל לסיום הלימודים, ובישיבת בנ"ע נתניה כבר מתכוננים לסיבוב הלימוד הבא.

על אף משבר הקורונה, סבב הלימוד היומי לא נפסק. "היה רצף לימודי מהמחזור הקודם", אמר הרב אליהו סימן טוב, רכז הרמב"ם היומי בישיבת נעם ירושלים. קבוצת הלימוד בישיבתו מונה כעשרים לומדים קבועים, בכיתות ז'-ח'.

זהו סבב הלימוד השני שהרב סימן טוב מסיים מאז התחיל את תפקידו כ"רכז הרמב"ם" לפני שש שנים. "באמצע השיעור היו שואלים המון שאלות מחיי היומיום", אמר. "מה יקרה במקרה הזה, ואבא שלי עשה ככה וכו'. תמיד קישרנו את הלימוד לימינו אנו".

לדבריו, "זה בא מהשטח. התלמידים עצמם שואלים מתי הספר הבא יגיע. גם בטיולים היו מוציאים את ספרי הרמב"ם ולומדים".

גם בישיבת בנ"ע נתניה התרגשו הלומדים לקראת סיום הסבב. בישיבה מתקיימות שתי קבוצות למידה שונות הכוללות יחד כ-30 תלמידים.

תלמיד כיתה ט' בישיבה סיפר: "התחלתי את הלימוד בכיתה ז', ועכשיו אחרי שלוש שנים אני מסיים סבב. אני מאוד אוהב את הלימוד, יש בו המון מושגים שעוזרים לי גם בלימודים אחרים, פתאום בלימוד גמרא אני נתקל במושג שאני כבר מכיר מהרמב"ם. השנה למדנו ברמב"ם ספר נזיקים ובכיתה בבא קמא – היה מדהים לראות כמה הדברים מתחברים".

הוא הוסיף, "היה נחמד להקיף את כל ההלכות, ולא כל כך קשה ללמוד את זה.. ממליץ לתלמידים חדשים להצטרף, זה יעזור להם בלימודים וזה לימוד תורה נחמד".

לדברי רכז הרמב"ם היומי בישיבת בנ"ע נתניה, הרב שמואל הלברשטט, "הילדים התעניינו וידעו את החומר. יצא לי לשמוע אותם בשיעורים אחרים מצטטים את לימוד הרמב"ם. אחד מהתלמידים ניגש אלי באמצע סבב הלימוד, ואמר לי 'היום סיימתי את הרמב"ם היומי'. לשאלתי איך זה ייתכן, השיב כי הוא הצטרף ללימוד באמצע הסבב הקודם, וכעת זכה להשלים את כל הלימוד".

עוד תיאר הרב הלברשטט, כי במהלך לימוד הרמב"ם היומי בתקופת הקורונה באמצעות ה-ZOOM הוא התנצל בפני תלמידיו על אורך השיעור, אולם הם דחקו בו להמשיך. בסוף דבריו ממליץ הרב לתלמידים נוספים להצטרף לקבוצות הלימוד ולהתחיל את הסבב הקרוב.