189 חברי קונגרס דמוקרטים: מתנגדים לריבונות

189 חברי בית הנבחרים שלחו מכתב לנתניהו, גנץ ואשכנזי, בקריאה להימנע מקידום מהלכי סיפוח חד צדדיים.

ערוץ 7 , ג' בתמוז תש"פ

189 חברי קונגרס דמוקרטים: מתנגדים לריבונות-ערוץ 7
ננסי פלוסי
צילום: רויטרס

189 חברי קונגרס דמוקרטיים חתמו על מכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הביטחון בני גנץ ושר החוץ גבי אשכנזי, שבו הם מביעים התנגדות להחלת ריבונות ביהודה ושומרון ובבקעת הירדן.

189 החותמים על המכתב שקודם על ידי חברי בית הנבחרים ג'אן שאקובסקי, טד דויטש, דיוויד פרייס ובראד שניידר, הצטרפו למנהיגים ומחוקקים דמוקרטיים נוספים, בהם המועמד לנשיאות ג'ו ביידן, יו"ר בית הנבחרים ננסי פלוסי, מנהיג המיעוט הדמוקרטי בסנאט, צ'אק שומר ו-36 חברי סנאט דמוקרטיים ו-10 מתמודדים לסנאט.

במכתב שנשלח לראש הממשלה ולשרים, כתבו חברי הקונגרס: "כשותפיכם בתמיכה ובהגנה על היחסים המיוחדים בין ישראל וארצות הברית, אנו מבקשים להביע את דאגתנו העמוקה נוכח הכוונה המוצהרת לקדם צעד כלשהו של סיפוח חד צדדי של שטחים בגדה המערבית ומבקשים מממשלת ישראל לבחון שוב את תוכניותיה לעשות זאת".

"אנו חוששים שצעדים חד צדדיים, על ידי מי מהצדדים, ירחיקו את כולם מהאפשרות לחזרה למשא ומתן והגעה להסכם שלום סופי ומוסכם", הוסיפו חברי בית הנבחרים.

בתגובה למכתב אמר נשיא ג'יי סטריט ג'רמי בן עמי: "בכירי המפלגה המפלגה הדמוקרטית, מבית הנבחרים לסנאט ועד לנשיא הבא של ארצות הברית, הבהירו באופן שאינו משתמע לשני פנים שהם לא יתמכו במהלכי סיפוח חד צדדיים. החלטה ישראלית לקדם סיפוח חד צדדי למרות ההתנגדות הרחבה לכך, יהיה בה בכדי לגרום לנזק רב לעתידם של הישראלים והפלסטינים, כמו גם פגיעה באינטרסים האמריקאים.

''יש לציין כי ההסכמה בנושא בקרב המחוקקים הדמוקרטים משקפת גם את ההתנגדות הגוברת למהלך בקרב הציבור היהודי והמנהיגות היהודית בארצות הברית. מעל ל- 600 רבנים וחזנים מכל הזרמים ביהדות חתמו לאחרונה על מכתב פומבי בו הזהירו כי "סיפוח יביא להפרת זכויות אדם, יחליש את הדמוקרטיה הישראלית ויפגע בביטחון הישראלים והפלסטינים גם יחד", הוסיף בן עמי.