גלעד שליט לערוץ 7: אודה למשפחת וקסמן כל חיי

גלעד שליט, החייל שהוחזק בשבי החמאס ברצועת עזה, השתתף בהלווית יהודה וקסמן - אביו של חלל צה''ל נחשון וקסמן הי"ד.

משפחת וקסמן הסכימה לשחרר את המחבל שהיה מעורב ברצח נחשון כחלק מעסקת המחבלים שהביאה לשחרורו של גלעד שליט משבי חמאס.

''אני שמעתי המון סיפורים מאנשים שהכירו את יהודה ומהמשפחה שלי, על האצילות שלו, על העזרה ועל זה שמשפחת וקסמן 'ויתרה' על כך שהמחבל יישב בכלא הישראלי והם הסכימו שהוא השתחרר בעסקה שלי, זה מאוד השפיע על העסקה ואני מודה ליהודה כל חיי", אמר שליט לערוץ 7.

''זה לא מובן מאליו. אני מוקיר לו הערכה רבה. שמעתי בהספדים על המעשים הרבים שעשה, באמת אדם מרשים מאוד. זה עצוב מאוד שסיים כך את החיים", הוסיף שליט.

שי גרוס: בזכות יהודה ואסתר גלעד איתנו היום

הלוויתו של יהודה וקסמן ז"ל

עשרות בני אדם השתתפו בהלוויתו של יהודה וקסמן, בבית ההספדים ''קהילת ירושלים'' בהר המנוחות. יהודה, אביו של חייל צה''ל נחשון וקסמן הי"ד, הלך לעולמו בגיל 73 לאחר מאבק במחלה קשה.

אלמנתו אסתר סיפרה על רגעיו האחרונים של בעלה. "הוא רצה כבר ללכת, הוא סבל יותר מדי. הוא אפילו ביקש שאתפלל שהשם ייקח אותו. אני מאמינה שהם עכשיו ביחד ושיהיו מליצי יושר לכל עם ישראל", אמרה וקסמן לכאן חדשות.

יהודה ואסתר הם הוריו של החייל נחשון וקסמן הי"ד שנחטף ונרצח על ידי מחבלים לפני 25 שנה. בני משפחתו של וקסמן, ילדיו ורעייתו, ביקשו למסור לציבור: "ברוך ה׳ אבינו נגאל מיסוריו, כאשר השירות הפליאטיבי בהדסה עשו ממש חסד של אמת, בעזרה בהקלה על הסבל ועל הכאבים ובזכותם הוא נפטר כשהוא לא סובל. זה הדבר שהיה עבורו ועבורנו הכי חשוב ומשמעותי. אנו מודים לצוות הסיעודי והרפואי על מסירות ועל עבודת קודש".

יהודה וקסמן בראיון לערוץ 7 במלאות 25 שנים לנפילת בנו

נשיא המדינה ראובן ריבלין נפרד מיהודה וקסמן, "שמעתי בצער על פטירתו של יהודה וקסמן. אנו זוכרים היטב את פניו למודות הסבל של יהודה, שהופיעו על מרקע הטלוויזיה באותם ימים מורטי עצבים, בהם גורלו של נחשון היה לוט בערפל. אנו זוכרים גם כיצד היינו כולנו מאוחדים בחרדה לגורלו. היו אלה פנים של איש אמונה, איש שלום, חם ורגיש, אבל מעל לכל – אב שהקרקע נשמטה מתחת לרגליו".

"אנו זוכרים את גבורתם של חיילי ומפקדי היחידה שיצאו לשחרר את נחשון ז״ל ולא נשכח את גבורתו של סרן ניר פורז ז״ל, מלח הארץ, שנפל במהלך הפעולה הנועזת. יהיו לנו מילותיו של יהודה לצוואה וציווי שהוריש לנו בלכתו. להתעלות מעל המחלוקות, ולשוב לערכי הערבות ההדדית שעומדים בבסיס קיומנו כעם. יהי זכרו ברוך", דברי הנשיא.

ראש הממשלה בנימין נתניהו ספד לוקסמן, "שמעתי בצער על פטירתו של יהודה וקסמן, אביו של החייל נחשון וקסמן ז״ל שנחטף ונרצח בידי מחבלים ב-1994. אחרי הרצח הנורא, יהודה בחר בחיים - חינך ולימד לערכים, לתורה ולאהבת העם והארץ. בשמי, בשם רעייתי שרה ובשם כל אזרחי ישראל, אני שולח תנחומים לאסתר ולבני משפחתו. יהי זכרו ברוך".

שר הביטחון לשעבר ויו"ר ימינה נפתלי בנט, ספד גם הוא "אני כואב את פטירתו של יהודה וקסמן ז"ל, אביו של החייל נחשון וקסמן שנחטף ונרצח על ידי חמאס בשנת 94'. באזכרה האחרונה של בנו, נחשון, דיבר יהודה על הצורך באחדות בעם ישראל: אנחנו נמצאים כל הזמן במלחמה, ואין לנו את הלוקסוס לחיות בפירוד כזה גדול". משפחת וקסמן לימדה את כולנו שיעור חשוב באחדות ישראל. אני משתתף בצערה של אסתר רעייתו ובני המשפחה".