נרקיס ומירי מסיקה
נרקיס ומירי מסיקה צילום: עידן דמארי

"השמעתי למירי את החומרים החדשים שלי, כאלה שעדין לא יצאו לאור ועתידים להיות באלבום השני שלי. כשהגענו ל"משה" קרה קסם. הסתכלנו אחת על השנייה והיה לנו ברור, מבלי שהיינו צריכות להוציא מילה - שזה השיר. שיר שראוי להגשה של נשים מתוך געגוע למנהיגות דגולה כפי שהיה משה עבור עם ישראל".

מירי המדוברת היא הזמרת מירי מסיקה, והדוברת היא כמובן נרקיס, מהתופעות הייחודיות והמעניינות שצמחו בעולם המוזיקה שלנו בשנים האחרונות.

את העובדה שמדובר ביוצרת דתיה קשה לפספס, החל מכיסוי הראש שכבר כמעט הפך לסימן המסחרי שלה ועד למילות השירים גדושות האמונה והציטוטים, ומבחינת נרקיס זה לגמרי לכתחילה.

"אני יוצרת דתיה" אומרת נרקיס בשיחה עם ערוץ 7, "זה בהחלט מי שאני".

"אני כותבת על מגוון של נושאים שכולם נוגעים לי באופן אישי, שקרובים לליבי, ואני מרגישה שיש לי מרחב ליצור מכל מיני מקומות", היא עונה לשאלה האם היא לא מפחדת ששירים כמו 'משה', או 'ענני' מלפני שנתיים, מתייגים אותה כנישתית, "אבל כן, קירבתי למסורת זה בהחלט חלק מהיצירה שלי".

"החיבור שלי למשה הוא כנראה ממקום לא מהעולם הזה", היא מדגימה בחיוך את הקרבה המדוברת למסורת, "אני לומדת עליו ולומדת לאהוב את מי שהוא היה. סיפור אי כניסתו לארץ המובטחת, הוא מה שגרם לי לכתוב עליו ממקום כמה ומתגעגע"

בעדינות, אני מנסה לגשש אם גם אחרי ארבע שנים היא עדיין מקבלת יחס של 'עוף מוזר', של הזמרת הדתיה עם כיסוי הראש שמופיעה באמפי שוני, או שמשהו באוויר מתחיל להשתנות. מבחינת נרקיס אין שאלה – "האוויר לא השתנה, אני השתניתי".

"כשיש בתוך אדם קונפליקט זה יתבטא כלפי חוץ בעוצמה, וכשאין קונפליקט ויש שלמות, אז או שפחות שומעים ביקורת או שאין בכלל. אני מניחה שלא כל הציבור הדתי שלם עם זה אבל אני כן, ולכן אני פחות מתמודדת עם זה. ולהיפך, אני רוצה המון חיבורים בין הקהלים השונים שלי".

"אני רואה כל כך הרבה אמת ורצון להיות בקשר, בינינו, כך שהמטפחת לא מהווה שאלה, אלא אפילו מעלה חיוך והבנה. מאחלת לכולנו להיות קשובים ללב, ולשוב להתחבר יחד, בדיוק כמו שמשה היה רוצה מאתנו".

מילים ולחן: נרקיס
עיבוד והפקה מוסיקלית: ניר מימון ונרקיס
תסריט, בימוי ועריכה: איה זך

* זהו הסינגל האחרון מתוך האלבום השני של נרקיס שייצא ב-3.8.2020 .
מופע ההשקה של האלבום יתקיים בהיכל התרבות תל אביב – 20.8.2020 . במופע זה תארח נרקיס את מירי מסיקה ודודו טסה.