המסר של גרינבלט לימין בישראל שורת הדין

ג'ייסון גרינבלט שכיהן כשליח המיוחד של הנשיא טראמפ למזרח התיכון מצפה מראשי המועצות ביהודה ושומרון להסביר את החששות מתוכנית המאה במקום לתקוף את טראמפ וקושנר.

גרינבלט השתתף בכנס של ארגון "שורת הדין" שהתקיים באופן מקוון, יחד עם מומחים בינלאומיים בנושא ההשלכות המדיניות של החלת הריבונות ביהודה ושומרון ובבקעת הירדן.

במוקד הדיון שהתקיים באופן מקוון ובהשתתפות אלפי צופים מהארץ ומהעולם, עמדה סוגיית ההשלכות הדיפלומטיות והמשפטיות של הסיפוח המסתמן, האם ישראל תעמוד בפני סנקציות כלשהן וכיצד ניתן להתמודד מולם.

השליח המיוחד למזרח התיכון לשעבר מטעם ארה"ב, ג'ייסון גרינבלט, אמר כי "ראשי ההתנחלויות והנהגת הימין לא צריכה לתקוף את טראמפ וקושנר. הם צריכים להסביר מה החששות שלהם מבלי להעביר רק ביקורת. זה לא הוגן. המדינה הפלסטינית העתידית לא תהווה איום על ישראל".

בנוגע להשלכות הבינלאומיות על מהלך הסיפוח אמר גרינבלט כי "אם האיחוד האירופי ינקוט בצעד דרסטי נגד ישראל הם יתחרטו בסופו של דבר, הם צריכים את מדינת ישראל, היא כבר לא מדינה קטנה. כל דיון שיתקיים בנושא באו"ם, יהיה בזבוז של זמן ובוודאי לא יעזור לפלסטינים, זה רק יעכב את השלום. הסיבה לכך שאין שלום היא איננה הסיפוח, שהרי לא היה שלום בין ישראל לפלסטינים לפני 1967".

נשיאת ארגון שורת הדין, עו״ד ניצנה דרשן-לייטנר: "מדינת ישראל עומדת להכריע בתקופה הקרובה באחת מן הסוגיות החשובות בתולדותיה. תכנית השלום של הנשיא טראמפ טומנת בחובה אתגרים משפטיים ומדיניים אליהם ישראל תידרש בזמן הקרוב. אני מקווה כי הדיון שקיימנו הערב, שפך מעט אור על השאלות הרבות סביב השלכות מהלך החלת הריבונות הישראלית בשטחי יהודה ושומרון״.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו