אוהדי סכנין (ארכיון)
אוהדי סכנין (ארכיון)צילום: פלאש 90

עוד חוזר הניגון. כמעט שנה עברה מאז סדרת תוצאות רעות של קבוצת בני סכנין על כר הדשא, הביאה להתפרעויות ענק בכדורגל הישראלי ולבסוף לירידת ליגה של הקבוצה הבכירה מהמגזר הערבי.

אז, ההתפרעויות כללו בין היתר דקירה של אוהדים, ניפוץ שמשת אוטובוס שחקני הקבוצה היריבה והשלכת מוטות וכיסאות אחד על השני, הערב (חמישי) זה כבר היה מחדל של ממש שיכול להביא לסגירת הכדורגל הישראלי כולו ואף להתפרצות נוספת של נגיף הקורונה ולמוות של מאות אזרחים.

היה זה כאשר בתום הניצחון הגדול בתוצאה 0:3 על היריבה הישירה על הכרטיס לליגת העל, הפועל ראשון לציון, פרצו עשרות אוהדי סכנין את שערי אצטדיונם הביתי, אצטדיון דוחא וחדרו אל כר הדשא בכדי לחגוג עם השחקנים כשהם לא נוהגים על פי הנחיות משרד הבריאות והגבלות הריחוק החברתי ומתחבקים יחד איתם.

לא רק זאת, אלא שגם במשחק עצמו נצפו במצלמות הטלוויזיה עשרות אוהדים שנכחו באצטדיון, בניגוד גמור למתווה שסוכם בין מנהלת הליגות בכדורגל ומשרד הבריאות לפיו לא ייכנסו כלל קהל למשחקים.

מי שנצפה בין היתר במצלמות הטלוויזיה הוא ח"כ אחמד טיבי שנראה היה כי לא נהג כלל על פי הנחיות משרד הבריאות.

במנהלת הליגות בכדורגל אמרו כי לא יעברו על המחדל בשתיקה, בטח לאור העליה במספר הנדבקים בנגיף המבהיל ולאור אירועי היום שגם ככה כבר מעמידים את המשך קיום העונה בליגות הכדורגל המקצועניות בסימן שאלה גדול.

"מנהלת הליגות רואה בחומרה רבה את יציאתם של שחקני הקבוצה לכיוון האוהדים בתום המשחק תוך שהם מסכנים את עצמם ואת האוהדים. פעילות זאת נעשתה חרף ההוראות, האזהרות והקנסות שכבר הושתו על קבוצות מקצועניות אחרות. מנהלת הליגות תפעל מול המועדון בהתאם", נכתב בהודעת המנהלת.

גם משטרת ישראל תצטרך לתת את הדעת והדין על מחדל נוסף שמתרחש בתחום הסמכות שלהם, כשלא הצליחו למנוע מהאוהדים להיכנס אל תוך תחומי המגרש.

יו"ר בני סכנין, מוחמד אבו-יונס אמר בראיון לטלוויזיה מיד לאחר האירוע החמור כי אין מה להעניש את קבוצתו: "לפני שלושה ימים שיחקנו בפ"ת והייתה אותה כמות אנשים. תפסיקו עם זה ותשאלו שאלות אחרות. המשחק נגמר, אני לא מבין מה אתם רוצים. בבלומפילד קרו אותם דברים וגם במגרשים אחרים".

עוד אמר אבו יונס: "עברנו משחק מלא עצבים, שיענישו אותנו. אני לא מוטרד מהתמונות. אין קורונה בסכנין. לא היו 50 אוהדים בפנים, אלא 22 אוהדים לפי הרשימה ואחמד טיבי היה חלק ממנה".