מרכז ליב"ה: משה ליאון שותף לתעמולת הלהט''ב

במכתב ששלח מרכז ליב"ה לראש עיריית ירושלים נשמעת ביקורת חריפה על ההתנהלות החד צדדית של העירייה לטובת הלהט"ב בעיר.

ערוץ 7 , ד' בתמוז תש"פ

משה ליאון
משה ליאון
צילום: משה ביטון

עיריית ירושלים תתלה דגלי להט"ב במרכז העיר, על אף שלא מתקיים השנה ''מצעד גאווה'' בירושלים.

עו"ד משה פולסקי ממרכז ליב"ה שיגר מכתב לראש העיר משה ליאון שבו הוא מוחה על התעלמות העירייה מבקשת הארגון לקיים ''תהלוכת משפחה'' בירושלים ולתלות דגלים לאורך נתיב התהלוכה.

"חוסר המענה לפניותיה של מרשתי הינו תמוה ביותר, כאשר על פי פרסומים שונים מתברר שהעירייה משתתפת, בארגון מצעד "הגאווה" של ארגוני הלהט"ב ואף תתלה דגלים לאורך הציר המיועד למצעד''.

בנוסף הוא מדגיש את האפליה שיש בדבר, "למותר לציין כי אישור תליית דגלים במועד המצעד המאורגן ע"י ארגוני הלהט"בים כאשר חלק גדול מן המשתתפים בו אינם תושבי ירושלים בכלל, ומאידך התעלמות מפניותיה של מרשתי, המבקשת לערוך תהלוכת משפחות, מהווה הפליה ברורה האסורה על פי חוק".

אורן הניג, מנכ"ל מרכז ליב"ה, מסר: "זה זמן שאנחנו מנסים לקבל אישור לתלות דגלים במקביל לקיום תהלוכת משפחה בירושלים אך לא זוכים לכל מענה, הופתענו והצטערנו מאוד לראות שראש העיר ירושלים, מר משה ליאון, שנבחר בקולותיהם של החרדים והחרד''לים בירושלים ושהבטיח לרבני ירושלים לשמור על קדושת העיר, עושה יד אחת עם ארגוני הלהט''ב ושותף לתעמולה שלהם, זאת בניגוד לפניות שלנו ושל ארגונים נוספים, אנו קוראים לראש העיר להתעשת ולחזור בו מהצעד החמור הזה של תלית דגלי הלהט"ב ברחבי עיר הקודש".