משטרת ישראל מזהירה: לא להתקרב לדרבי

רגע לפני משחק הדרבי התל אביבי בסיומו ככל הנראה תוכרז מכבי ת"א כאלופת ליגת העל בכדורגל. במשטרה מזהירים מהתקהלות

נרי וייס - ערוץ 7 , ד' בתמוז תש"פ

משטרת ישראל מזהירה: לא להתקרב לדרבי-ערוץ 7
משטרת ישראל באצטדיון בלומפילד
צילום: דוברות המשטרה

הכל כבר מוכן. במוצאי השבת הקרובה צפויה מכבי ת"א לזכות באופן סופי ורשמי באליפות ליגת העל בכדורגל לעונת 2019/20 ובמשטרת ישראל נערכים לכך.

במשטרה מזהירים את האוהדים הרבים שצפויים להגיע לאצטדיון בלומפילד שבתל אביב בכדי לחגוג עם שחקניהם את הזכיה באליפות, מכך שהם עוברים על החוק וצפויים לשאת בתוצאות ולספוג קנסות.

כזכור, משחקי הכדורגל נערכים ללא קהל בשל התפשטות נגיף הקורונה ולאחר שכבר הפרו מספר פעמים אוהדי הכדורגל בעיקר של שתי התל אביביות את ההנחיות וההגבלות, זאת מבלי התערבות יתירה של משטרת מרחב יפתח שרק לאחרונה החלה לפעול בנושא, במשטרה כעת לא מקלים יותר ראש.

על פי הודעת המשטרה, זו נערכה בכוחות מתוגברים למניעת התקהלויות והפרות ההנחיות וההגבלות של משרד הבריאות.

כוחות גדולים של שוטרי משטרת ישראל, לוחמי מג"ב, יחידות יס"מ ופרשים ועשרות סדרנים ומאבטחים יתייצבו החל משעות אחה״צ מחר באצטדיון בלומפילד ומחוצה לו, ובמשטרה קוראים לציבור האוהדים לא להגיע לאזור האצטדיון ולאזורים אחרים סמוכים ומרוחקים ולהמנע מהתקהלויות אסורות ומהפרת התקנות לשעת חירום.

במשטרה אמרו "מוזכר כי חל איסור להתקהל בקבוצה של למעלה מ-50 איש, חלה חובת עטיית מסיכה במרחב הציבורי וחלה חובת שמירת 2 מטר מאדם לרעהו".

לא רק זאת, אלא שבמשטרה חוששים גם מהפרעה לסדר הציבורי ולכן זו תציב שוטרים גלויים וסמויים , אשר יפעלו לצד פקחים של הרשות המקומית במהלך המשחק, דבר שאמור למנוע גם ניסיון של אוהדים להתגנב אל תוך המשחק המתקיים באצטדיון הסמוך. "הכוחות יגלו אפס סובלנות כלפי אוהדים אשר ינסו להפר את הסדר הציבורי וינקטו באלימות מכל סוג שהיא לפני תחילת המשחק, במהלכו , בסיומו ולאחריו", אמרו במשטרה.

"כוחות משטרה ופקחי הרשות המקומית, שיהיו פרוסים לאורך מעטפת האצטדיון כמו גם באזורים נוספים יבצעו אכיפה מוגברת וירשמו דו״חות למתקהלים ולמפרי ההנחיות , שנועדו לשמור על בריאות הציבור. המשטרה לא תהסס לבצע מעצרים של אוהדים בגין כל אירוע אלימות שיתרחש לרבות פיזור התקהלויות ומיצוי הדין עד תום עם מפרי החוק.

אנו קוראים לציבור האוהדים ולכלל המעורבים, לגלות אחריות, לא להגיע לאזור האצטדיון ולהקפיד על ההנחיות".

גם במכבי ת"א קראו לאוהדיהם שלא להגיע לאצטדיון מחר, כאשר כבר אוהד אחד שלה חולה קורונה הכניס עשרות לבידוד לאחר ששהה בסמוך לאצטדיון במשחק מול הפועל באר שבע לפני 11 ימים.

"הדרבי בשבת הקרובה הוא משחק חשוב במיוחד עבור כולנו – השחקנים, הצוות וכמובן האוהדים. אך בימים אלו, בריאותכם חשובה יותר מכל", אמרו במכבי.

"אנו קוראים לכל האוהדים לא להגיע לאזור האצטדיון ולסביבתו לפני, במהלך ואחרי המשחק. כמו כן אנו מצפים מאוהדינו לנהוג בהתאם לערכי המועדון ולהוקיע כל התנהגות בעלת אופי גזעני, אלים, סקסיסטי, מפלה או משפיל כלפי כל מגזר או מגדר".

במכבי אמרו כי "בשל עליית הנתונים בתחלואת נגיף הקורונה, כל אזור האצטדיון ואזורים נוספים ביפו נחשבים לאזורים אשר ההתקהלות בהם, מעל לעשרה אנשים, היא התקהלות אסורה".

קפטן מכבי ת"א שרן ייני קרא גם הוא לאוהדים בפנייה אישית שלא להגיע לסביבת האצטדיון ביום המשחק: "אני רוצה לפנות אליכם בנימה אישית. אני מבקש מכם לא להגיע לאיצטדיון ולא לסביבת האיצטדיון, אני מבקש מכם לא להגיע לקריית שלום ולסביבת קריית שלום. כל זה כדי להגן ולשמור על הבריאות שלכם".

"כמו שאתם יודעים, שכיחות נגיף הקורונה הולכת ועולה. מצאו כבר חולה מאומת מחוץ לאיצטדיון באחד המשחקים ותקריות שקרו מחוץ לאיצטדיון במשחקים האחרונים לא הוסיפו. אני מבקש מכם לצפות במשחק בבית וליהנות איתנו. הבריאות שלכם הרבה יותר חשובה מכל ניצחון, מכל חגיגת אליפות ואני מבקש מכם להישמע להוראות משרד הבריאות והמשטרה".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il