שאול מזרחי
שאול מזרחי צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שאול מזרחי, בעלי מועדון 'הבארבי' בתל אביב, אחת מהדמויות הבולטות במאבק של עולם התרבות, שוחח עם ניסים משעל ב־103fm ועלה למתקפה בעקבות ההתפרצות המחודשת של נגיף קורונה.

"חזרנו לפעילות לפני יומיים במועדון הבארבי במתכונת שהיא קצת שונה. אני כועס על השיטה הבלתי נדלית הזו של אנשים כמו ברבש, שנוטעים בציבור את מדיניות ההפחדה. לא נתעלם מזה שיש קורונה, אבל הדבר הראשון שהממשלה צריכה לעשות הוא לשפות את אותם אנשים שלא עובדים ותקועים עם פיצויים שלא הועברו להם. לא יעלה על הדעת שלאנשים אין עבודה, לחם ושגרה קרוב לארבעה חודשים וממשלת ישראל עדיין לא משפה".

בהמשך הראיון תקף באופן אישי את פרופ' גבי ברבש: "בקלות בלתי נסבלת כל פרופרסור באשר הוא קורא לסגור את המשק כשעדיין יש לו את המשכורת שלו. תקשיבו אנשים רעבים. אם בן אדם צריך לחשוב טוב טוב בין לרעוב לבין לקבל את הקורונה - אנשים יעדיפו לקבל את הקורונה. ברבש וכמותיו מפחידים כמה שאפשר - לעשות את מה שהם עושים זה הדבר הכי מביך ונלוז שאפשר".

מזרחי המשיך: "עשרות אלפי אנשים מעולם התרבות קורסים. נתתם לנו מתווה חזרה? בסדר. זה לא קל ואנחנו משנים בכוח אבל אי אפשר כל יום לעלות לתקשורת ולהפחיד. או שתסגרו או שתפתחו, ואם תפתחו אז חלאס להפחיד. מרוב הפחדות אנשים כבר לא מעוניינים להקשיב. תהיו עניינים, תסבירו. נכון יש קורונה".

אמרת שאתה חי בתסמונת האישה המוכה.
"בוודאי, לא רק אני אלא ציבור שלם. עד שנותנים לך טיפה ליהנות ישר באים ונותנים סטירה. חלאס עם האיומים, חלאס להפחיד את הציבור. אתה יודע כמה תודות אני מקבל בסוף ערב? כמה אנשים מאושרים? כוסאומו זה שווה הכל. 3 וחצי חודשים אנשים לא חוו תרבות, לא יודעים מה זה. שאדון ברבש יזיז את התחת שלו ויראה דברים במקום להפחיד. הוא מקבל את השכר שלו".

"הממשלה המנופחת הזאת צריכה להזיז את התחת שלה ולדאוג לאנשים הקטנים, למצוא להם תקציבים. אתה לא יכול לבקש מאנשים לשבת בבית ולא להתפרנס. אנשים יגנבו או שיעבדו בשחור או שימצאו כל קומבינה אחרת אפשרית. אסור מסיבות נכון? אתה חושב שאין מסיבות בעיר? אתה חושב שלא עושים את זה מתחת לאף של כולם? תקשיבו טוב הרעבתם את האנשים - אם אתם תתנו להם כסף והם ישבו בבית ויסתמו את הפה. אבל אי אפשר לצפות לא לתת כסף, לתת הנחיות סותרות ולתת להם למות מרעב".

הולכים לסגור לכם הכל. שמעת את פרופ' ברבש.
"אם לביבי יש ביצים לסגור אנחנו נצא לרחובות. בפעם הבאה אני לא אהיה יפה נפש ואדבר כמו שאני מדבר. אם יסגרו ולא ישפו אנחנו נבעיר את המדינה - יש גבול לכמה פראיירים אפשר להיות. זה לא פופוליזם, בסופו של דבר המדינה לא רוצה לשפות. תעשו בדיקות כמה כסף ניתן לעצמאיים מאז שהתחילה הקורונה ותראו שזה פרומיל באופן יחסי למה שהובטח. ואז לעג לרש שומעים ש'פוקס' מקבלים 49 מיליון שקל דיבידנד".

כמה פראיירים אתם. הוא הופיע בטלוויזיה וקיבל.
"היום אנחנו ב־26 לחודש - קיבלתי עדכון שקיבלתי את הפעימה השלישית. פעם ראשונה שקיבלתי כסף. אני עוד מקרה טוב, בגלל המחזורים של שנה שעברה קיבלתי מחזור של עד 320 אלף שקל, אבל אנחנו צריכים לספוג 4 חודשים. ההוצאות עדיין יצאו".