חקירה. אילוסטרציה
חקירה. אילוסטרציה צילום: iStock

משטרת ישראל זימנה לחקירה חקלאי תושב ראש צורים בגוש עציון לאחר שהוציא את האוויר מצמיגי רכב של צעירים ישראלים שגנבו דובדבנים ממטע חקלאי סמוך ליישוב.

האיש, חקלאי קרוב ל-40 שנה, סיפר כי בשבת לפני שבועיים צעד עם ילדיו הגדולים כשלושה קילומטרים, כדי לוודא שלא גונבים פירות מעצי הדובדבן השייכים לו.

''הגענו למטע ותפסנו ארבעה גנבים על חם", שיחזר. ''הם הביאו שקים ריקים שלא הספיקו למלא והיה להם ביד שקית מלאה בפרי טרי. החרמתי מהם את הפרי והזעקתי את המשטרה''.

החשודים תכננו להימלט לפני שתגיע המשטרה, אז החקלאי החליט להוציא מעט אוויר מגלגל הרכב ששימש אותם. ''אישה מביניהם דחפה אותי כמה פעמים אז ניתקתי מגע, אני לא בן אדם אלים''.

היום (שישי) זומן החקלאי לתחנת המשטרה, והופתע לשמוע שהוא נחקר תחת אזהרה בגין גרימת נזק לרכוש. ''חשבתי שהחוקר צוחק. הוא אומר לי שהוצאתי אוויר ושזה גרימת נזק. השבתי לו שהוצאת 5 PSI של אוויר, זה לא נזק. אמרתי לו ולקצין עם שני פלאפלים שמותר לי לעכב גנב.

''הקצין אמר שאני צודק אבל אסור לעשות את זה על ידי הוצאת אוויר, ושהייתי צריך לעכב אותם פיזית עם גופי. אי לכך ובהתאם לזאת, הם עשו לי צילומים ולקחו טביעת אצבעות. אני חגגתי השנה יום הולדת שישים ומעולם לא הושפלתי כך''.

החקלאי המשיך: ''השתתפתי במלחמה ואני לא זוכר שהלב שלי דפק כמו שהוא דפק היום. במקום שאיזה שהוא שוטר עם קצת היגיון בריא יבין שלא נגרם פה שום נזק ושבמקום לתפוס אנשים פיזית (שזה בטח עבירה על חוקי הקורונה) העדפתי לעכב אותם בלי מגע פיזי שיכול להידרדר לאלימות ממש.

''אני למדתי את הלקח. אני אתן לגנבים לגנוב ולשוטרים לבזבז משאבים של זמן וכסף. אני גם ממליץ על כך לאחיי החקלאים. אם אתם לא רוצים שיפתחו נגדכם תיק, תתנו שוטרים ולגנבים לרמוס אתכם", הוסיף.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו