תיירים ישראלים לא ייכנסו לאירופה

מדינות האיחוד האירופי מגבשות רשימת מדינות מהן לא יוכלו להיכנס לתיירים החל מתחילת יולי עקב התפרצות מחודשת של הקורונה.

ניסן צור - ערוץ 7 , ה' בתמוז תש"פ

תיירים ישראלים לא ייכנסו לאירופה-ערוץ 7
מטוס
צילום: ISTOCK

אזרחי ישראל לא יוכלו להיכנס לתחומי האיחוד האירופי החל מתחילת חודש יולי הקרוב.

מדינות האיחוד האירופי מגבשות ימים אלו רשימה של מדינות מהן לא יוכלו להיכנס תיירים החל מאחד ביולי, לאחר שנרשמה עלייה במספר הנדבקים בנגיף הקורונה.

בין המדינות שייכנסו ל"רשימה השחורה" של מדינות מהן לא יוכלו להגיע תיירים, נמצאת גם ישראל, בעקבות התפרצות הגל השני של הקורונה בימים האחרונים. מדינות נוספות שאזרחיהן לא יוכלו להיכנס לתחומי אירופה הן ארה"ב, רוסיה, ערב הסעודית, טורקיה, ברזיל ועוד.

סין, לעומת זאת, נמצאת ברשימת המדינות מהן יוכלו להגיע תיירים לאירופה, אך רק במידה וסין תאפשר לתיירים אירופאיים להיכנס לשטחה ללא הפרעה. גם מדינות נוספות כמו אוסטרליה, יפן, ניו זילנד, רואנדה, תאילנד, אורוגוואי, אלג'יריה, מרוקו, תוניסיה, גאורגיה, מונטנגרו וסרביה כלולות ב"רשימה הירוקה" של מדינות שאזרחיהן יורשו להיכנס לאירופה.

חלק מהמדינות הודיעו כי ייאפשרו כניסה לתיירים רק לאחר שיציגו בדיקה שלילית לקורונה, בעוד אחרות הודיעו כי תיירים ייאלצו להיכנס לבידוד של שבועיים. שגרירי 27 מדינות האיחוד האירופי התכנסו בלילה שבין שישי לשבת על מנת לגבש את הרשימה הסופית, אולם בעקבות חילוקי דעות נדחתה קביעת הרשימה הסופית והיא אמורה לעלות להצבעה בימים הקרובים.

בעקבות ההחלטה מוטלות כעת בספק טיסות של קבוצות ספורט ופוליטיקאים ישראלים לתחומי אירופה, וכך גם תוכניתו של ראש הממשלה נתניהו לפתוח את הטיסות עם יוון וקפריסין החל מאחד באוגוסט.