משחקי נבחרת ישראל והנציגות יבוטלו?

לאור העליה במספר הנדבקים בנגיף הקורונה, נכנסה ישראל לרשימת המדינות האדומות שאזרחיהן לא מורשים להיכנס למדינות האיחוד האירופי

נרי וייס - ערוץ 7 , ה' בתמוז תש"פ

משחקי נבחרת ישראל והנציגות יבוטלו?-ערוץ 7
שחקני נבחרת ישראל. לא יופיעו באירופה?
צילום: פלאש 90

הקבוצות הישראליות ייעדרו מאירופה? ביום שלישי הקרוב צפויה אירופה לפתוח מחדש את שעריה ולאפשר לאזרחים רבים להגיע אליה שוב לראשונה מאז התפשטות נגיף הקורונה.

מי שחיכו מאוד לתאריך ה-1 ביולי אלו כלל ארגוני ושחקני הספורט בעולם כולו שהמעבר בין מדינות הוא זה שמנע מהם לשוב ולקיים תחרויות ספורט כאלה ואחרות.

עם זאת, על פי דיווח בעיתון הצרפתי 'לה-מונד', ישנן מדינות שלא יורשו להיכנס עדיין לרחבי אירופה זאת בשל העליה בתחלואה אצליהן ובמספר הנדבקים בנגיף המבהיל. על פי הדיווח בעיתון הצרפתי, מדינת ישראל היא בין אותן המדינות המוגדרות "אדומות", זאת בשל העליה במספר הנדבקים בנגיף בימים האחרונים.

משמעות הדבר היא כי מלבד איסור כניסתם של אזרחים רבים למדינות האיחוד האירופי, גם קבוצות ספורט וספורטאים ישראליים לא יורשו להיכנס למדינות האירופיות ומשכך, משחקה של נבחרת ישראל במסגרת חצי גמר פלייאוף מוקדמות היורו מול סקוטלנד שנקבע ל-4 בספטמבר, נמצא בסכנת ביטול.

לא רק זאת, אלא שגם השתתפותן של הקבוצות הישראליות דוגמת מכבי ת"א ומכבי חיפה שיופיעו במפעלים האירופיים, נמצאת בסכנת ביטול לאור העליה במספר הנדבקים ובאיסור הגעתן למדינות אירופיות רבות.

לפי הדיווח, מדובר במספר מצומצם של 14 עד 18 מדינות שיקבלו את האישור הזה, בהתבסס על מצב התחלואה שלהן והצלחתן בהתמודדות מול וירוס הקורונה ובכל מקרה ההחלטה הרשמית על המדינות שהאיחוד האירופי יאסור על כניסת אזרחיהן צפויה להתקבל בתחילת השבוע הבא.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il