"לא יכולים לשתוק נוכח תחושת הקיפוח"

יממה אחרי התבוסה בדרבי שהעניקה את צלחת האליפות באופן רשמי ליריבה הצהובה, בהפועל ת"א טוענים לטעויות שיפוט קשות נגדם

נרי וייס - ערוץ 7 , ו' בתמוז תש"פ

"לא יכולים לשתוק נוכח תחושת הקיפוח"-ערוץ 7
מערכת ה-VAR. בהפועל ת"א מאשימים
צילום: רויטרס

הפועל ת"א טוענת - לא היינו צריכים להפסיד. אחרי שהובסו בדרבי העירוני בתוצאה 0:3, הפועל ת"א מצביעה על השופטים כמי שאשמים בתבוסה המהדהדת וכמי שלמעשה איפשרו למכבי ת"א לזכות אמש באליפות המדינה בכדורגל לעונת 2019/20.

במכתב ששלח שחקן העבר ונציג הבעלים של המועדון האדום מת"א, משה סיני ליו"ר איגוד השופטים רונית תירוש, מתח זה ביקורת קשה על שופטי המשחק אמש שלטענתו קיפחו את קבוצתו.

לדברי סיני, "התקבלו מספר החלטות תמוהות, אשר השפיעו באופן ישיר על מהלך המשחק ותוצאתו הסופית".

לדבריו, עבירה בתוך רחבת מכבי ת"א על חלוץ הפועל עומרי אלטמן לא נשרקה כלל על אף פגיעה מובהקת של שחקן מכבי במרפק של חלוץ הפועל בעת קרב אווירי. גם שופטי ה-VAR שהיו אמורים לצפות במקרה ולהסב את תשומת הלב של השופט גל לייבוביץ' לא עשו זאת.

בנוסף, לדבריו פנדל בדקה ה-68 שנשרק לזכות קבוצתו שלו, לא היה ולא נברא. "אם הייתה עבירה, זו נעשתה מחוץ לרחבת ה-16 באופן ברור. גם כאן מסתמן כי צוות ה-VAR לא מצא לנכון להעמיד את השופט על טעותו".

בדקה ה-81 טוען סיני, שער של מכבי ת"א היה צריך להיפסל בשל נבדל ובדקה ה-89 גם כן נכבש שער בעת עבירת נבדל.

סיני מתח ביקורת קשה על השופטים כשכתב כי "מועדון הכדורגל הפועל תל אביב אינו דוגל בביקורת על שופטים, מתוך כבוד והערכה לתפקידם ומעמדם. עם זאת, אנו לא יכולים לשתוק נוכח תחושת הקיפוח העזה שמציפה את אנשי המועדון ואוהדיו לאחר המשחק אמש".

"אנו מבקשים לבדוק את דרך קבלת ההחלטות באירועים הנ"ל, שמעלה תהיות לגבי השימוש במערכת ה-VAR בכלל ונחיצותה בפרט. בתוך כך, אנו מאמינים כי מוטב שלא לשבץ את השופטים גל ליבוביץ' ודוד פוקסמן למשחקי הפועל תל אביב בעתיד".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il