מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב הודיע: אני פורש

מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב הודיע לשר החינוך יואב גלנט כי הוא מבקש לפרוש מתפקידו.

ערוץ 7 , ו' בתמוז תש"פ

מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב
מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב
צילום: קובי ריכטר/TPS

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב, הודיע היום (ראשון) לשר החינוך יואב גלנט כי הוא מבקש לפרוש מתפקידו כמנכ"ל המשרד.

עם זאת הבהיר אבואב כי הוא נכון להמשיך בתפקידו ככל שידרש במהלך חופשת הקיץ, על מנת להכין את המשרד לשנת הלימודים הבאה.

אבואב מונה לתפקידו בחודש פברואר 2017 על ידי שר החינוך דאז נפתלי בנט, ונחשב למנכ"ל מוערך וסמכותי במהלך כל תקופת כהונתו במשרד, הן תחת השר בנט והן תחת השר הרב רפי פרץ.

בעבר שימש אבואב כמנכ"ל משרד השיכון ומשרד החינוך בין השנים 2005 ל-2007, וקודם לכן כיהן כראש מועצת קרית טבעון במשך ארבע קדנציות.

אבואב מילא תפקידים בכירים נוספים הן במגזר הציבורי והן במגזר השלישי, ובהם מנכ"ל אור ירוק, יו"ר קרן נאור, חבר הנהלת מנהל מקרקעי ישראל, יו"ר ועדת החינוך של מרכז השלטו המקומי ועוד.

במכתב ששיגר לשר גלנט ציין אבואב, "לפני כשלוש שנים וחצי נקראתי על ידי שר החינוך דאז, ח"כ נפתלי בנט, לחזור מהשוק הפרטי לתפקיד מנכ"ל משרד החינוך, אותו מילאתי בעבר גם בזמן כהונת השרה יולי תמיר. ראיתי זאת כשירות מילואים למען המדינה ועשיתי זאת מתוך אמונה עמוקה בחשיבות העליונה של הובלת מערכת החינוך, אותה ראיתי, ועודני רואה, כמשימה לאומית ראשונה במעלה".

"מאותן סיבות המשכתי למלא את המשימה גם תחת השר הבא, הרב רפי פרץ", הוסיף אבואב, "בשנה האחרונה עסקתי בייצוב המערכת, בהכנתה לשנה הבאה ולשנים הבאות, בהתאמת מערכות הלמידה לאתגרי החדשנות של המאה ה-21 בסביבת הלימוד והטכנולוגיה המשתנה וכמובן שגם בהתמודדות יומיומית עם משבר הקורונה והשפעותיו מרחיקות הלכת על תפקוד מערכת החינוך".

בסיום המכתב הביע אבואב את אמונו בציבור המורים והמנהלים, ואיחל הצלחה בהמשך הן לשר גלנט והן למנכ"ל שיחליף אותו בתפקיד.

שר החינוך יואב גלנט הודה לאבואב והודיע כי ימנה מנכ''ל חדש בהקדם. ''שמואל אבואב, מנכ״ל משרד החינוך, הודיע לי היום על רצונו לסיים את תפקידו לאחר שנים ארוכות של עשיה מבורכת ומאומצת למען מערכת החינוך וילדי ישראל.‬ קיבלתי את החלטתו של אבואב, שסייע לי רבות בכניסתי לתפקיד והתגלה כשותף נאמן להתמודדות עם אתגרי תקופת הקורונה", אמר גלנט.‬

''‫לוח הזמנים הקצר, לקראת פתיחת שנת הלימודים הקרובה, מחייב לפעול במרץ על מנת להתאים את מערכת החינוך לאתגרים שנכפו עליה בשל הקורונה. אפעל כדי להביא בהקדם מועמד ראוי לאישור הממשלה", הבטיח שר החינוך.

רשת החינוך 'נעם-צביה' הודתה לשמואל אבואב על שנותיו בעשייה החינוכית: "במסירות אין קץ במשך כשלושה עשורים מר אבואב פעל לקידום מערכת החינוך במדינת ישראל. מדינת ישראל חייבת לו הרבה והוא ראוי להוקרה מיוחדת על תרומתו העצומה. בנוסף למקצוענות ולשליטה בכל הפרטים הייתה למר אבוהב פינה חמה בלב ובסדר יום לחמ"ד, ליחודו ולערכיו".