אמיר השכל: אם המעצר שלי הצית את האש, המחיר היה כדאי

הקצין הבכיר במיל' שנעצר בהפגנה נגד ראש הממשלה טען במסיבת עיתונאים כי ''המעצר היה הוראה מלמעלה".

ערוץ 7 , ו' בתמוז תש"פ

אמיר השכל
אמיר השכל
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

תא''ל במיל' אמיר השכל כינס הערב (ראשון) מסיבת עיתונאים בעקבות מעצרו במהלך הפגנה מול בית ראש הממשלה בירושלים.

"נחצה קו שאסור שיחצה", אמר השכל. "אין מצב שבמדינת ישראל יעצרו אנשים כדי לסתום פיות. לתחושתי המעצר היה הוראה מלמעלה".

"אזרח שהוא תא"ל במיל' אינו שונה או שווה יותר מאשר אזרח שהוא טוראי במיל' ולכן חשוב לי לומר שמעבר אליי היו יחד איתי בכלא הדרים גם סדי בן שטרית וגיל המרשלג ואני יכול לומר לכם שהם עשו את זה כאות סולידריות איתי ואני מאוד מעריך את זה", סיפר השכל.

השכל, לשעבר ראש להק כוח אדם בחיל האוויר, טען: "הסיבה שבגינה נעצרתי הייתה הרצון להשתיק את המחאה נגד הנאשם בפלילים, בנימין נתניהו. אני רוצה להודות לאלפי אזרחים, וקיבלתי הודעות וטלפונים במשך כל היום מכמות מטורפת של אנשים ברחבי הארץ שאמרו - אין מצב שבמדינת ישראל יעצרו אנשים כדי לסתום פיות כפי שקבע אמש בית המשפט".

"אין מצב שבמדינת ישראל הערכית נאשם בפלילים יהיה ראש ממשלה", המשיך השכל. "בזמן האחרון, ראינו עד כמה נתניהו עסוק במשפטו וחולב כספים מקופת המדינה במקום לדאוג לנו האזרחים. במעון ראש ממשלת ישראל הרשמי שממומן על ידי כולנו יושב אדם שנאשם בשוחד, מרמה והפרת אמונים, מאובטח 24 שעות על ידי טובי בחורינו, ואנחנו, אזרחים פשוטים שתרמנו למדינה, כל אחד בדרכו, שישנים ברחוב כבר 19ימים, נעצרים בגין קיום הפגנה שהיא זכות אלמנטרית של אזרח במדינה דמוקרטית".

"איש לא ימנע ממני ומחבריי את זכות ההפגנה, כל עוד לא דבק רבב במעשינו. רבותיי, השטח רוגש. קורונה, משבר כלכלי, סיפוח, פרשת הצוללות - אם המעצר שלי ושל שני החברים הנוספים הצית את האש, המחיר היה כדאי".

הוא הביע תקווה שישראלים רבים יצטרפו למחאה נגד נתניהו, "אני מקווה שעוד הרבה אנשים שמבינים שישראל זקוקה לשינוי יצטרפו למאבק הזה. אני יכול לומר באחריות מלאה - השטח בוער. הקרע והקיטוב בציבור נוראיים. זאת עבודה של שנים, שהתחילה בציטוט: 'השמאל שכח מה זה להיות יהודים', דרך נאום החמוצים בכנסת ועד הפיכת השמאל לאויב העם. זה הנזק הגדול ביותר שנתניהו גורם לחברה הישראלית".