ליגת האלופות בסכנת ביטול

אחרי העליה במספר הנדבקים בישראל, גם בפורטוגל, שם אמורים להתקיים שלבי ההכרעה של מפעל הכדורגל היוקרתי ביותר באירופה, התחלואה עלתה

נרי וייס - ערוץ 7 , ו' בתמוז תש"פ

ליגת האלופות בסכנת ביטול-ערוץ 7
סמל ליגת האלופות
צילום: רויטרס

חודש וחצי לפני חידושם של משחקי ליגת האלופות, מפעל הכדורגל היוקרתי ביותר באירופה, אלה נמצאים בסכנת ביטול.

המשחקים המכריעים של המפעל האירופי היוקרתי אשר אמורים להתקיים מה-12 באוגוסט ועד ה-26 בחודש, שונו לשיטת פיינל-8 אשר הונהגה בעקבות מגיפת הקורונה שעצרה את העולם כולו כמו גם את משחקי הכדורגל.

בשל הפגרה הכפויה והרצון לסיים בכל זאת את העונה בצורה ספורטיבית ובעיקר בשל הרצון שלא להיפגע כלכלית יותר ממה שכבר נפגעו, החליטו בהנהלת אופ"א, ארגון הכדורגל האירופי לרכז את כל משחקי המפעל הבכיר למדינה אחת ולחודש אחד בסיומו תוכרע זהות אלופת אירופה על כר הדשא.

לצערם, כנראה שהרצון הטוב לא מספיק, כאשר במדינה אשר נבחרה ואמורה לארח את המשחקים המכריעים, פורטוגל, עלו מספר הנדבקים בימים האחרונים באחוזים רבים, בדומה לישראל, במה שנראה כמו גל שני של נגיף הקורונה.

בעוד בישראל עדיין לא הכריעו האם הולכים לקראת סגר מלא, בליסבון, בירת פורטוגל אשר שם אמורים המשחקים להתקיים, נסגרו הרמטית כבר 19 מ-24 מחוזות. בנוסף, בכדי להתמודד עם הנגיף, החליט ראש ממשלת פורטוגל אנטוניו קוסטה על הגבלות חדשות שאוסרות על התקהלות של למעלה מעשרה אנשים וכן על המשך סגירת הגבול עם ספרד, מה שעשוי להביא בסופו של דבר לביטול משחקי ליגת האלופות ואולי אף לביטולם לאלתר העונה.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il